kosmetyki i olejki do włosów

Olejek rycynowy – brwi i włosy bliżej natury

Olejek rycynowy jest jednym z olejów o tłustej konsystencji, dostarczającym nam niezbędnych kwasów Omega. Jego skład sprawia, że doskonale sprawdza się w pielęgnacji brwi i włosów. Dzieje się to przede wszystkim dlatego, że wykazuje działanie detoksykujące i kondycjonujące, zaś stosowany regularnie, sprawia że pasma stają się silne, gładkie i łatwo się układają.

Co zawiera olejek rycynowy

Pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego, olej ten ma jeden z najbardziej wszechstronnych składów w porównaniu do innych dobroczynnych olejków wykorzystywanych w kosmetyce. Aż około 80 procent stanowi gliceryd kwasy rycynowego, a pozostałe miejsca zajmują inne, drogocenne kwasy Omega – oleinowy, linolowy, palmitynowy. Te nienasycone kwasy tłuszczowe to niezbędny element zdrowych włosów. Tworzą na łusce otulinę, dzięki której włos zatrzymuje w środku potrzebne mu substancje, a na zewnątrz łatwiej oddaje między innymi nadmiar sebum. Są więc naturalną barierą ochronną, ale to nie jedyna ich funkcja.

Olejek rycynowy na włosy

Ten jeden z najtańszych kosmetyków jest szczególnie pożądany dla włosów z problemami, wysokoporowatych, łamliwych. Jest przydatny także osobom, które mają włosy normalne. Jeśli chcą utrzymać je w dobrym stanie, mogą wcierać olejek rycynowy w końcówki, a raz na miesiąc – w skalp. Na pasma bardziej wymagające można śmiało nakładać go raz w tygodniu, po umyciu głowy. Już po kilku aplikacjach zauważyć można zmiany – włosy są mocne, a jednocześnie miłe w dotyku. Nie splątują się i nie puszą. Zmniejsza się kłopot z ich wypadaniem, a zwiększa ich objętość, ponieważ kwas rycynolowy stymuluje porost. W przypadku włosów odbarwionych (np. pod wpływem słońca) lub farbowanych olej rycynowy zadba o kolor; ma bowiem właściwość blokowania ubytków pigmentacyjnych. Z kolei olejek rycynowy na brwi sprawia, że stają się one bardziej miękkie i łatwiej się je stylizuje. W przypadku brwi można używać go nawet codziennie. Ważne, by robić to systematycznie.

Co ważne – jest to substancja w pełni bezpieczna, naturalna. Używając olejku rycynowego na włosy i na brwi, mamy pewność, że pomożemy sobie w najlepszy możliwy sposób i nie skrzywdzimy żadnego zwierzęcia, bo olejki roślinne nie są testowane na zwierzętach.