płyn do prania niemiecki

 Płyn do prania niemiecki – co wybrać?

Jakie składniki znajdują się w kupowanym przez nas detergencie? Jaka jest różnica między białym proszkiem a kolorowym proszkiem? Jaki produkt wybrać do prania ubranek dziecięcych? Czy środek piorący, którego używamy, zagraża naszemu zdrowiu lub pralce? Na wszystkie te pytania staram się odpowiedzieć w tym artykule.

Klasyk, czyli proszek do prania

Proszek do prania, już klasyk, jeśli chodzi o czyszczenie tkanin, nadal jest podstawą w naszych domach. Koszt jednorazowego prania pudrem jest zwykle najniższy. Problemem może być jednak dawkowanie. Wsypując środek piorący do komory pralki, oprócz przestrzegania zaleceń producenta na opakowaniu środka piorącego, musimy również zwrócić uwagę na twardość wody w naszych rurach oraz model i klasę pralki. Lepiej wlać mniej niż więcej.
Proszki lepiej rozpuszczają się w wodzie niż płyny i skutecznie wypłukują zawartość bębna, dlatego najlepiej jest stosować długi cykl prania. Oprócz trybu długiego prania, detergent do prania powinien lepiej działać z białymi.

Skuteczny i niezwodny płyn do prania niemiecki

Często słyszy się, że płyn działa znacznie lepiej niż proszek do prania. Dlaczego? Cóż, z płynem możemy być pewni, że na ubraniach nie zostanie ani śladu plam, tak jak w przypadku prania w proszku. Do wyboru mamy wiele produktów w różnych cenach. Zwykle występują w dwóch określonych typach. Dlatego osobno możemy kupić jeden płyn do prania białych ubrań, a drugi tylko do kolorowych. Istnieją również ekskluzywne dla czarnych ubrań. Specjalny żel do prania, dzięki swojej konsystencji, charakteryzuje się dużą wydajnością – niewielka ilość tego detergentu pozwala na wypranie pełnego załadunku pralki. Żel ten jest kompromisem pomiędzy detergentem do prania a płynem.

płyn do prania niemiecki

Często słyszysz, że niemieckie chemikalia są lepsze, silniej pachną lub są skuteczniejsze? Okazuje się, że to stwierdzenie ma wiele sensu. Różnica, która sprawia, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe, to skład poszczególnych produktów. Dotyczą one poziomu zapachu, pigmentów nadających produktowi właściwy kolor, rozjaśniaczy optycznych oraz związków niejonowych.

Najnowszy produkt – czyli kapsułki?

Kapsułki to rewolucyjny detergent, który zastępuje klasyczne rozwiązania, które pojawiły się około 2010 roku. Początkowo cena kapsułek była dość wysoka w porównaniu do płynnych czy tradycyjnych środków piorących, a kapsułki nie zawsze dobrze rozpuszczały się w wodzie, jednak dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii ich intensywny rozwój stał się coraz bardziej popularny i skuteczny. Kapsułki do prania to idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie wygodę – w końcu nie ma nic prostszego niż wrzucenie kapsułki do bębna pralki i wybranie odpowiedniego programu.