Jak wybrać płaszcz męski długi?

Męskie płaszcze doskonale sprawdzają się zarówno zimą, jak i jesienią. Świetnie pasują także do zmiennej, wiosennej aury. Jest to ten rodzaj odzieży wierzchniej, który nigdy nie wychodzi z mody, dlatego można znaleźć ją w sklepach w różnych fasonach, wzorach i rozmiarach. Jak wybrać płaszcz męski długi, żeby nie żałować?

Jak dobrać idealny płaszcz?

Krój płaszcza powinniśmy wybrać w zależności od pory roku. Zimą i  jesienią lepiej sprawdzą się długie płaszcze dla mężczyzn: https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-dlugie, w których będzie nam po prostu dużo cieplej. Wybierając płaszcz na wiosnę, można zdecydować się na jego krótszą wersję. Oczywiście nawet w przypadku zakupu krótkiego płaszcza musi być on odpowiedniej długości, powinien sięgać przynajmniej do połowy pośladków, ale jednocześnie nie może być dłuższy niż do kolan. Długość płaszcza powinna być uzależniona także od wzrostu jego posiadacza. W przypadku niższego wzrostu warto unikać zbyt długich płaszczy. Wysocy, szczupli panowie będą mieć większe pole do popisu, bo w zasadzie w każdym modelu będą wyglądać korzystnie. Wzrost to jedno, ale sylwetka również będzie miała znaczenie. Większość mężczyzn niestety nie może pochwalić się atletyczną budową, nie każdy też ma 180 centymetrów wzrostu. To dlatego nie ma jednej uniwersalnej zasady w zakresie doboru płaszcza. Warto po prostu dopasować krój płaszcza do swoich indywidualnych potrzeb. W razie potrzeby zawsze można skorzystać z pomocy krawca, który dostosuje odzież do naszych wymagań i naszej sylwetki. 

Długi płaszcz tylko dla wysokich?

Wybór płaszcza wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Chociaż każdy chwyt w modzie jest dozwolony i w zasadzie najważniejsze jest to, żeby dobrze czuć się w wybranej odzieży, to można przecież postarać się o to, żeby wyglądać efektownie i elegancko. Czy długi płaszcz będzie zatem pasował wyłącznie szczupłym, wysokim panom? Niestety tak. Sylwetka i wzrost mają w tym wypadku dość duże znaczenie. Niscy mężczyźni nie będą wyglądać w długim płaszczu korzystnie, ponieważ dodatkowo optycznie ich skróci. Aby móc prezentować się jak najlepiej, ubrania zawsze muszą być dopasowane do sylwetki. W długim płaszczu będzie ciepło, ale niestety może on krępować ruchy, dlatego lepszym wyborem może okazać się model przed kolana, ale zakrywający pośladki. 

Gdzie szukać dobrego płaszcza?

Znalezienie dobrego płaszcza to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Wprawdzie marki odzieżowe oferują szeroki wybór asortymentu, niemniej jednak jakość ubrań, kurtek i płaszczy pozostawia wiele do życzenia. Czy jesteśmy w stanie znaleźć dobrej jakości płaszcz w sieciówce? Tak, jednak trzeba poświęcić na takie poszukiwania bardzo dużo czasu. Innym rozwiązaniem może okazać się zapoznanie się z asortymentem sklepów internetowych. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wybór w sieci jest duży, co więcej można liczyć też na nieco przystępniejsze ceny. Płaszcz to inwestycja na lata, dlatego nie ma sensu na takich zakupach przesadnie oszczędzać. Warto wybrać odzież wierzchnią dobrej jakości, która będzie wytrzymała, a jednocześnie elegancka.

Płaszcz – z jakiego materiału?

Chociaż większość marek oferuje płaszcze o ciekawych krojach, to niestety większość z nich to 80% poliestru. Niestety nie jest to dobra tkanina na płaszcz, gdyż nie jest solidna, przez co płaszcz szybko się niszczy i kulkuje, co więcej nie jest ciepły, czyli nie jest w stanie spełnić swojej podstawowej funkcji. 

Najlepszym wyborem będą płaszcze wykonane z wełny, która bardzo dobrze trzyma ciepło, jest trwała i nawet po latach użytkowania nadal prezentuje się stylowo i wygląda jak nowa. Niestety nie jest to tani materiał, dlatego trzeba nastawić się na dość spore koszty. Mimo wszystko mając na uwadze to, że płaszcz jest zakupem na lata, warto zainwestować w niego więcej pieniędzy, ale być zadowolonym ze swojego wyboru. Płaszcz wełniany bez wątpienia będzie w stanie przetrwać wiele lat i nadal będzie prezentował się stylowo i modnie. Wybierając płaszcz o ponadczasowym kroju, z dobrej jakości materiału, możemy mieć pewność, że będziemy chodzić w nim my, być może także nasze przyszłe pokolenia.