dermedic hydrain 3

Jak działa kwas hialuronowy zawarty w kremie?

Kwas hialuronowy należy do najbardziej popularnych i znanych substancji aktywnych, jakie mogą znajdować się w kremie nawilżającym. Nie można się temu dziwić, bo kwas ten ma wyjątkowo skuteczne działanie, a jego efekty są widoczne już po kilkunastu dniach stosowania. Z tego powodu krem z kwasem hialuronowym to bardzo dobre uzupełnienie codziennej toalety i powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Jak działa? Kiedy warto go stosować?

Działanie nawilżające

Kwas hialurownowy zawarty w Dermedic Hydrain3 Hialuro przede wszystkim ma działanie silnie nawilżające. Jego cząsteczki wnikają głęboko w warstwy skóry, co sprawia, że może on działać nawet na nie. Ten produkt ma formę kremo-żelu. Jest lekka i wchłania się wyjątkowo szybko. To dzięki temu nadaje się także dla skóry tłustej, która zwykle potrzebuje mniej nawilżenia niż cera sucha. Kwas hialuronowy jest nieoceniony w pielęgnacji cery problematycznej. Dzięki temu, że wnika głębiej to nawilża skórę tam, gdzie jest to potrzebne, ale równocześnie nie zapycha porów i nie zwiększa produkcji sebum. Warto też dodać, że kwas hialuronowy ma wydłużone działanie. W przeciwieństwie do innych substancji może on pozostawać w skórze zdecydowanie dłużej i chronić przed zbyt szybką utratą nagromadzonej wody.

dermedic hydrain 3

Działanie wygładzające

W przypadku kwasu hialuronowego trzeba też pamiętać o silnym działaniu wygładzającym. Dzięki niemu Dermedic Hydrain 3 może zmiękczać skórę w dotyku. Z racji bardzo ważnej roli w syntezie kolagenu, kwas pobudza jego produkcję. To z kolei oznacza wzmożone uzupełnienie struktury skóry oraz jej odbudowę. W połączeniu z silnym nawilżeniem, efektem jest zdrowsza i piękniejsza cera.

Działanie przeciwzmarszczkowe

Krem Dermedic Hydrain 3 z kwasem hialuronowym ma też działanie przeciwzmarszczkowe. Kwas pobudza produkcję kolagenu, który powinien pojawić się tam, gdzie skóra z wiekiem staje się cieńsza. Dzięki temu zmarszczki są wypychane od spodu i z czasem są widocznie płytsze, a małe zmiany znikają całkowicie.