Lakiery hybrydowe – czy warto ich używać?

Dlaczego warto zrezygnować z używania zwykłych lakierów do paznokci i przerzucić się na hybrydowe? Okazuje się, że powodów jest mnóstwo. Jednym z nich jest wygoda stosowania, a drugim – trwałość efektów. Czego można spodziewać się po wykonaniu manicure? Czy da się samodzielnie i w domowych warunkach stworzyć wymarzoną stylizację paznokci? Pora bliżej przyjrzeć się zaletom stosowania lakierów hybrydowych.

Popularność, której trudno zaprzeczyć. Hybrydy na topie

Lakiery hybrydowe w ciągu ostatnich kilku lat stały się bardzo popularne. Niegdyś dostępne były jedynie w wybranych punktach specjalizujących się w sprzedaży profesjonalnych kosmetyków i urządzeń do przeprowadzania zabiegów. Obecnie można je kupić nawet w marketach. Co więcej, dzisiaj każdy może stworzyć we własnym mieszkaniu mały salon na swój użytek. Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie – bez konieczności odwiedzania specjalistki. Wystarczy zakupić potrzebne akcesoria (np. pilniki, polerki i płyny do usuwania hybrydy) oraz lampę UV. Produkty te – podobnie jak lakiery hybrydowe – także są powszechnie dostępne. Znaleźć je można między innymi w markowych punktach, drogeriach, sklepach wielobranżowych, marketach oraz w wielu witrynach internetowych z możliwością złożenia zamówienia. W niektórych miejscach można liczyć również na fachowe doradztwo, które przydaje się szczególnie dla osób początkujących w temacie.

Koniec z nieestetycznym odpryskiwaniem lakieru i czekaniem na jego wyschnięcie. Pora ułatwić malowanie paznokci

Główną zaletą lakierów hybrydowych jest wygoda stosowania. Manicure wykonuje się średnio raz na 4 tygodnie. Trzeba przyznać, że jest to niewątpliwy plus, który pozostawia zwykłe lakiery daleko w tyle. Dodatkowo w przypadku używania tych nowoczesnych produktów nie trzeba martwić się o ich odpryskiwanie z powierzchni paznokci. Niejedna osoba często narzeka na to, że już tego samego dnia, w którym sięga się po lakier, powstają mało estetyczne bruzdy, ubytki i inne zmiany na płytce. Lakier hybrydowy nie generuje tego typu problemów. Pozostaje w nienaruszonym stanie nawet do kilku tygodni.

Warto wspomnieć również o braku konieczności czekania na wyschnięcie lakieru. Po użyciu standardowych produktów zwykle trzeba czekać kilka minut. Często też przedwczesne dotknięcie paznokci lub ich styczność z inną powierzchnią psuje cały efekt. Wygoda używania lakierów hybrydowych jest więc niezaprzeczalna. Nie trzeba też wspominać o rozbudowanym asortymencie kolorystycznym, dzięki któremu każda kobieta może znaleźć coś dla siebie.