kosmetyki dla przyszłej mamy

Jakie kosmetyki powinny zakupić przyszłe mamy?

Wiele kobiet tuż po potwierdzeniu ciąży zaczyna kompletować wyprawkę. Znajdują się w niej głównie przybory do pielęgnacji niemowlęcia oraz akcesoria, które mogą okazać się przydatne w szpitalu – przyszłe mamy bardzo często zapominają jednak o specjalistycznych kosmetykach, które nie tylko pielęgnują skórę ciężarnych, ale też pomagają na niektóre dolegliwości. Oto co powinno się znaleźć w kosmetyczne Pań spodziewających się dziecka.

Po jakie kosmetyki najlepiej sięgać w ciąży?

kosmetyki dla przyszłej mamy

Zestaw kosmetyków używanych przez przyszłą mamę powinien się nieco różnić od tych, które stosowała jeszcze przed zajściem w ciążę. Produkty powinny być przede wszystkim:

  • delikatne dla skóry,
  • bezzapachowe lub posiadać słabo wyczuwalny zapach,
  • hipoalergiczne,
  • skomponowane z jak największej ilości naturalnych składników.

Ciało przyszłych mam, głównie ze względu na zmiany hormonalne, w okresie ciąży może wymagać specjalnej pielęgnacji, na przykład dodatkowego nawilżenia. Warto obserwować swoją skórę i dobierać skuteczne, a zarazem łagodne w działaniu kosmetyki.

Jakie kosmetyki warto zakupić?

W okresie ciąży warto się zaopatrzyć przede wszystkim w balsamy nawilżające z byhealth.pl bowiem skóra przyszłych mam bardzo często ma tendencję do przesuszania się. Dobrym wyborem będą także żele chłodzące na nogi, na przykład na bazie aloesu lub kasztana, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także zmniejszają opuchliznę i uczucie ciężkości łydek. Warto także zakupić kremy na rozstępy, które rozjaśniają je i pomagają w ich całkowitym usunięciu.