dermedic capilarte szampon

Jak zadbać o problematyczną skórę głowy z kosmetykami Dermedic Capilarte ?

Problematyczna skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku może ona stać się bolesna i wrażliwa na każdy dotyk. Z tego powodu trzeba wiedzieć, jak o nią zadbać, by złagodzić dolegliwości i zmniejszyć ich negatywny wpływ na codzienne życie. Jak zadbać o skórę nadwrażliwą?

Stosowanie łagodnego szamponu

dermedic capilarte szampon

Podstawą codziennej pielęgnacji powinien być Dermedic Capilarte szampon. Jest on pozbawiony barwników, konserwantów i silikonów. To łagodny produkt, który nie podrażnia skóry, ale ją koi. Dzięki temu zmniejsza się odczuwane pieczenie i swędzenie. Kosmetyki Dermedic Capilarte mogą pomóc w walce z łupieżem oraz z zaczerwienioną skórą. Bardzo ważne jest również to, że można je stosować także, gdy problem ze zbyt dużą wrażliwością nie występuje. Wtedy również przyda się sprytna pielęgnacja oparta na łagodnym działaniu składników oczyszczających. Szampon pozostawia włosy miękkie, elastyczne i dobrze nawilżone. Dzięki wstrzymaniu się przed zastosowaniem środków potencjalnie drażniących włosy nie są napuszone, ale po prostu dobrze nawilżone, co sprawia, że prezentują się zdrowo.

Stosowanie serum

Nie wszystkie włosy wymagają stosowania masek lub odżywek. W przypadku skóry problematycznej i nadwrażliwej takie kosmetyki mogą spowodować wystąpienie nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie używania innych kosmetyków, które wzmacniają włosy i umożliwiają ich szybki wzrost oraz zagęszczenie. Przykładem takiego kosmetyku może być Dermedic Capilarte serum. Nowoczesne wcierki aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy. Dzięki temu nie obciążają one włosów oraz nie sprawiają, że wydają się one przetłuszczone. Wcierka lub serum trafia bezpośrednio do mieszków włosowych, na które może oddziaływać i stymulować je do dalszej pracy. Takie miejscowe stosowanie produktów wzmacniających wzrost jest wyjątkowo skuteczne, bo środek może działać dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Nie ma więc mowy o jego marnowaniu lub nieprawidłowym stosowaniu.