Żele do paznokci – jakie są rodzaje?

Żele do paznokci to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, która ma słabą, zniszczoną płytkę paznokcia, a marzy o pięknych, zdrowych i zadbanych dłoniach.  To właśnie dzięki nim możliwa jest rekonstrukcja paznokci, w dowolnym kształcie i długości.

Rodzaje żeli do paznokci

Jak wybrać żele do paznokci? Po pierwsze należy zwrócić uwagę na konsystencję żelu. Żele samopoziomujące, utwardzane w lampach UV LED są idealnym wyborem dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z przedłużaniem paznokci. Po nałożeniu żelu na płytkę powierzchnia ładnie wyrównuje się sama i tworzy gładką taflę.

Żele są na tyle gęste, że nie rozlewają się na skórki, ale ładnie formują paznokieć nadając mu pożądany kształt. Innym rodzajem są żele w formie galaretki. Przeznaczone są do używania przez profesjonalne kosmetyczki, ponieważ wymagają wprawy w nakładaniu.

Żele jednofazowe do paznokci są połączeniem trzech produktów, czyli bazy, nabłyszczacza i żelu budującego. Nakłada się je w kilku warstwach, najczęściej w trzech i za każdym razem utwardza je pod lampą.

Żele trójfazowe to trzy typy żeli, nakładane w ustalonej kolejności na paznokcie. Jest to żel bazowy, ochraniający naturalną płytkę paznokcia, żel UV budujący, który pomoże zbudować i wymodelować płytkę oraz żel nabłyszczający, który jest odpowiedzialny za końcowy efekt paznokci. W tym przypadku każdy rodzaj żelu nakładany jest  warstwami, a każdą z nich  również utwardza się w lampie.

Kolorowe żele do paznokci – do czego służą?

Dzięki kolorowym żelom możliwe jest wykonanie wszelkiego rodzaju zdobień i stylizacji. Mogą być one przezroczyste, brokatowe, kryjące, neonowe, perłowe i półtransparentne. Żele te doskonale nadają się do malowania, za pomocą cieniutkiego pędzelka, wszelkiego rodzaju wzorów geometrycznych, koronek i wszystkiego, czego tylko zażyczy sobie klientka.

Żele te są dość gęste i dlatego można malować nimi również zdobienia na hybrydach.

Jak nakłada się żele na paznokcie?

Prawidłowe nałożenie żelu wymaga od osoby nakładającej doświadczenia, cierpliwości i zdolności manualnych. Trzeba również zachować pewną kolejność działań. Po pierwsze płytkę paznokcia trzeba opiłować i oszlifować specjalna polerką. Uzyskuje się wówczas większą przyczepność produktu. Następnie przemywa się je przy pomocą wacika bezpyłowego specjalnym płynem. Po przygotowaniu formy mocuje się ją na palec i nakłada bazę, albo pierwszą warstwę żelu. Następnie formuje się pożądany kształt, długość i grubość paznokcia. Po zdjęciu szablonu nakłada się żel nabłyszczający, albo ostatnią, cienką warstwę żelu nabłyszczającego i utwardza w lampie,

Potem przemywa się paznokieć i ewentualnie, przy pomocy pilnika, poprawia jego kształt.

Jak usunąć żel z paznokci?

Żel z paznokci najlepiej usunąć w gabinecie kosmetycznym. Tylko wówczas ma się pewność, że nie uszkodzi się płytki paznokcia.

Żel usuwa się za pomocą frezarki, używając frezu, specjalnego do ściągania masy żelowej. Należy wykonywać to bardzo ostrożnie, aby nie doszło do uszkodzenia skórek ani naturalnej płytki paznokcia.