Rozkloszowana sukienka na wiele okazji

Najbardziej rozpoznawalna kreacja Marilyn Monroe to oczywiście piękna, biała, rozkloszowana sukienka odsłaniająca plecy – od tego czasu moda w tej kwestii się nie zmieniała – sukienka rozkloszowana wciąż jest idealnym wyborem dla każdej kobiety, która chce wyglądać pięknie i elegancko. 

Fason na każdą figurę i niezależnie od wieku 

Jak wybrać sukienkę rozkloszowaną do swojej figury? Otóż jest to uniwersalny krój, który pasuje praktycznie na każdy typ sylwetki – mało tego – skutecznie zaznaczy nasze atuty i zatuszuje mankamenty. Sukienkę rozkloszowaną tego typu – https://intimiti.pl/sukienki-rozkloszowane mogą więc zakładać szczupłe kobiety o nieco chłopięcej sylwetce, a także kobiety o figurze w typie gruszki czy jabłka. W pierwszym przypadku rozkloszowana sukienka zaznaczy talię i tym samym wyeksponuje biodra, a w drugim przypadku ukryje krągłości i wałeczki. 

Trzeba jednak pamiętać, że musi być ona doskonale dopasowana pod względem rozmiaru – nie może być ani za duża, ani za mała. Zależnie od tego, jaki krój będzie posiadać góra sukienki, to również możemy zatuszować niedoskonałości lub podkreślić swoje atuty. Sukienkę rozkloszowaną może złożyć kobieta w każdym wieku – warto tylko zwrócić uwagę na jej długość. 

Sukienka rozkloszowana – jaka długość?

Jak wybrać sukienki rozkloszowane, jeśli chodzi o długość? Tego rodzaju sukienki dostępne są w dwóch najbardziej uniwersalnych długościach, czyli mini oraz midi. Warto pamiętać, że długość midi prezentuje się zawsze bardziej elegancko, więc tę długość sukienki rozkloszowanej powinny wybierać kobiety starsze, natomiast sukienka mini sprawdzi się przede wszystkim wśród tych młodszych i o nienagannej figurze. Najbardziej optymalną długością jest taka do kolan lub nieco za kolana. W tych kwestiach warto także kierować się własnymi preferencjami. 

Sukienkę rozkloszowaną można założyć na bardzo wiele okazji. Świetnie sprawdzi się na różnorodne uroczystości rodzinne, takie jak wesela, komunie, chrzciny czy rocznice, a także randkę czy do pracy – wystarczy tylko zwrócić uwagę na materiał i dodatki, a także dopasować właściwe pozostałe elementy garderoby.