cantu aktywator

Jak wydobyć skręt włosów w domowych warunkach?

Piękne loki są marzeniem wielu kobiet. Niestety nawet panie mające naturalnie kręcone włosy często mają problem z ich układaniem, ponieważ pasma stają się oklapnięte lub brzydko spuszone. Na szczęście wystarczy znać kilka podstawowych zasad pielęgnacji włosów, aby szybko wydobyć ich skręt. Jak to zrobić?

Wydobywanie skrętu – domowe sposoby

Podstawową zasadą pielęgnacji kręconych włosów jest nieczesanie ich na sucho. Szczotkowanie wysuszonych kosmyków może powodować ich łamanie oraz puszenie. Ważny jest też dobór odpowiedniego narzędzia, najlepiej sprawdzi się delikatna szczotka lub przeczesywanie pasm palcami. Ważną kwestią jest również suszenie włosów, należy unikać używania ciepłego nawiewu suszarki, jeśli już używa się tego sprzętu warto korzystać z zimnego nadmuchu powietrza, choć najlepszym pomysłem jest pozostawienie kosmyków do wyschnięcia. Coraz więcej kobiet rezygnuje z wycierania włosów ręcznikiem. Lepszym pomysłem jest korzystanie z bawełnianej koszulki z cienkiego materiału.

Kosmetyki do pielęgnacji

Aby wydobyć skręt należy stosować odpowiednie kosmetyki. Warto postawić na szampony z naturalnym składem, w których nie znajdują się składniki mogące obciążać włosy, jak na przykład silikony. Kobiety chcące zadbać o kręcone włosy powinny co jakiś czas je olejować. Na rynku dostępnych jest sporo olejków do pasm, do loków najlepiej sprawdzi się olej lniany czy z pestek moreli.

Aby włosy pięknie się kręciły, warto kupić specjalny aktywator skrętu. To produkt, który stosuje się jak tradycyjne odżywki, których nie spłukuje się po nałożeniu.  Cantu aktywator należy zaaplikować na umyte, jeszcze mokre włosy i starannie wetrzeć go na całej długości kosmyków. Aby wydobyć skręt warto przez kilka minut delikatnie pougniatać pasma. Kosmetyki Cantu są produktami przeznaczonymi do włosów kręconych, a wybór jest naprawdę duży. Warto zdecydować się nie tylko na zakup aktywatora skrętu, ale także żelu do stylizacji. Takie połączenie pozwoli uzyskać piękną, kręconą i bardzo trwałą fryzurę.