Kosmetyki do makijażu

Makijaż dzienny nakładany jest w celu pokazania piękna kobiety oraz podkreślenia jej walorów. Pomaga zniwelować niedoskonałości skóry, dlatego trzeba wykonywać go w odpowiedni sposób przy użyciu dobrze dobranych kosmetyków.

Odpowiednie kosmetyki do makijażu dziennego

Rzeczy do makijażu muszą być dobrane do rodzaju skóry oraz koloru cery. Najczęściej stosowanymi kosmetykami do makijażu dziennego są podkład, róż, korektor, rozświetlacz, puder, cienie do powiek, tusz do rzęs, żel lub kredka do brwi oraz błyszczyk do ust.

Zasady stosowania poszczególnych kosmetyków

Kosmetyki do make up’u (zobacz takie) nakłada się często przy użyciu pędzli, szczoteczek lub specjalistycznej gąbeczki.
Pierwszym krokiem wykonywania makijażu jest nałożenie na skórę podkładu w sposób równomierny od wewnątrz na zewnątrz twarzy. Podkład nakładać można palcami lub gąbeczka.
Drugim krokiem jest nałożenie korektora w miejsca gdzie występują przebarwienia oraz pod oczami i na powiekach. Korektor należy wklepać w skórę przy użyciu opuszków palców. Kolejnym krokiem jest nałożenie pudru na całą twarz przy użyciu dużego pędzla.
Czwarty krok to konturowanie twarzy przy użyciu różu, który nakłada się na policzki i rozświetlacza nakładanego na górną część policzków. Następny etap to rozczesanie brwi oraz nałożenie na nie żelu koloryzującego i modelującego.
Kolejnym krokiem jaki należy wykonać jest nałożenie na powieki cielistego cienia lub bazy oraz narysowanie łuku na górnej powiece za pomocą brązowego cienia. Następnie trzeba rozetrzeć cień używając pędzelka i nałożyć go w kąciku dolnej powieki.
Dopełnieniem makijażu oka jest tusz do rzęs, który nakłada się przy użyciu dołączonej szczoteczki. Ostatnim krokiem jest pomalowanie ust błyszczykiem o delikatnym kolorze.