krem pod oczy

Kremy pod oczy – jak je właściwie stosować?

Jakiego kremu pod oczy powinnam używać? Cóż, to zależy. Jesteś kobietą czy mężczyzną? Ile masz lat? Jeśli masz 40 lat lub więcej, użyj takiego z filtrem przeciwstarzeniowym. Czy stosujesz makijaż? Jeśli tak, to prawdopodobnie powinnaś najpierw użyć preparatu do demakijażu oczu. Po usunięciu makijażu, nałóż serum lub krem pod oczy.

W jaki sposób pomagają kremy pod oczy?

Kremy i serum pod oczy mogą pomóc Ci w walce ze zmarszczkami, opuchlizną, cieniami i workami pod oczami. Zanim jednak zaczniesz, powinnaś wiedzieć, że większość kremów i serum pod oczy została opracowana w taki sposób, aby najlepiej sprawdzały się u osób o skórze normalnej i suchej. Jeśli masz skórę tłustą, suchą, wrażliwą lub skłonną do trądziku, szukaj kremów i serum pod oczy, które zostały opracowane specjalnie dla Twojego typu skóry.
Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy może pełnić podwójną funkcję, chroniąc przed zmianami wynikającymi ze starzenia się organizmu. Bez względu na to, czy masz skłonność do zmarszczek, czy po prostu wyglądasz nieco starzej, takie rozwiązanie będzie dobrze spełniać swoją rolę. Pamiętaj o tym, aby kosmetyk składał się ze składników, które są jak najmniej inwazyjne.

krem pod oczy

Jak prawidłowo stosować nawilżający krem pod oczy?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty wykorzystując nawilżający krem pod oczy i uzyskać głęboki efekt, nakładaj go pod oczy ruchem wklepującym, a nie pocierającym. Nie zapomnij o pielęgnacji swoich ust, a także innych częściach twarzy.
Kiedy już zdecydujesz się na kremy pod oczy, pamiętaj, aby używać je codziennie rano i wieczorem. Jeśli pominiesz jeden lub dwa dni, efekt na skórze może być mniej widoczny.