Biust pod kontrolą, czyli wygoda, zdrowie i aspekt estetyczny w staniku typu push up

Zakup bielizny często budzi u kobiet skrajne emocje. Z jednej strony jest to przyjemność i swego rodzaju sposób na to, by poczuć się pewnie i dobrze we własnej skórze, z drugiej jednak wymaga niezwykłej uwagi i dokładności w doborze – a to może skutecznie zniechęcić do poszukiwań. Jak wybrać biustonosz push up, nie dając się najczęściej popełnianym błędom i pułapkom marketingowym? Na co zwracać uwagę podczas zakupów, by potem cieszyć się komfortem noszenia, estetycznie wyeksponowanym biustem i zdrowiem piersi? Jest na to kilka sposobów. 

Po pierwsze – rozmiar ma duże znaczenie 

Jeśli w przypadku innych części garderoby nieodpowiedni rozmiar można w jakiś sposób „ograć”, zmienić stylistykę lub przerobić, w przypadku biustonosza push up jest zupełnie inaczej. Rozmiar to podstawowy czynnik, od którego należy rozpoczynać każdy zakup bielizny. Dobrze jest znać swoje wymiary ciała, by unikać niekonsekwencji producentów (tabele rozmiarów mogą się różnić w zależności od marki). Przy wyborze stanika istotne są dwa pomiary – obwód pod biustem i obwód w biuście. To właśnie te dane najlepiej jest mieć zapisane, kiedy planuje się zakup biustonosza. Pozwala to uniknąć rozczarowań. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z produktów określonej firmy, dzięki czemu ma się pewność, że rozmiar nie jest ani zawyżony, ani zaniżony. Sklepy stacjonarne często oferują pomoc specjalistek od bielizny, czyli brafitterek, z których wiedzy i doświadczenia warto skorzystać, wybierając stanik push up. 

Dobrze dobrany biustonosz to nie tylko estetyka 

Stanik, który jest dobrany zgodnie z rozmiarem nie wpływa tylko na aspekt estetyczny (choć ten jest bardzo ważny), ale także na zdrowie. Problemy z kręgosłupem to nierzadki problem, na który narażone są kobiety ze sporym biustem – bez odpowiedniego podtrzymania schorzenia pleców mogą się pogłębiać. Zły stanik może powodować również deformacje piersi, bolesne uciskanie i otarcia oraz dyskomfort wynikający z ciągłego poprawiania opadających ramiączek lub podnoszących się miseczek. Niemałe znaczenie ma również aspekt psychologiczny. Nieodpowiedni dobór biustonosza negatywnie wpływa na poczucie pewności siebie oraz sprawia, że zamiast eksponować biust, panie starają się go ukryć przyjmując zgarbioną postawę ciała (co również odbija się na wspomnianej wcześniej kondycji kręgosłupa). 

Niedopasowany biustonosz push up łatwo rozpoznać 

Jedną z cech wyróżniających staniki push up od pozostałych jest to, że można łatwo zauważyć ich złe dobranie. Wszelkie niedociągnięcia są widoczne gołym okiem, wpływając na nietypowy wygląd biustu. Szczególnie zauważalne są odstające miseczki, które zamiast poprawiać prezencję piersi, uwydatniają to, że są mniejsze niż noszona bielizna – dzieje się to, gdy stanik jest zwyczajnie za duży. U pań można też często zauważyć podniesiony tył biustonosza, który zarysowuje się na ubraniu. Jeśli tylna część nie pozostaje pod łopatkami, ale przemieszcza się ku górze pleców, oznacza to za duży rozmiar pod biustem. Wtedy też można zauważyć opadające ramiączka, których regulacja unosi część z tylnym zapięciem. Mało komfortowe jest również nachodzenie fiszbin pod pachy – oznacza to dobór zbyt dużych miseczek. W takiej sytuacji częste jest także tzw. „wylewanie się” biustu górą lub bokiem stanika, który nie mieści ich w za małej miseczce. Oczywiście przymierzając biustonosz w sklepie najlepiej dokładnie sprawdzić, czy można w nim swobodnie oddychać, czy piersi się nie deformują oraz, czy miseczki nie odstają, tworząc puste miejsce. Poważne podejście do wyboru biustonosza push up pozwala uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. 

Wiele kobiet – mimo wieloletniego noszenia usztywnianych staników – wciąż ma niewielką świadomość tego, jak wybierać biustonosze push up. Może to wynikać ze zróżnicowanej rozmiarówki sklepowej, chęci maksymalnego powiększenia biustu lub kierowaniem się głównie wyglądem bielizny. Przed dokonaniem zakupu warto więc mieć na uwadze kilka wytycznych, które ułatwiają dobranie tego jedynego stanika, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji.