jak zadbać o włosy?

Jak zadbać o zniszczone włosy?

Może się wydawać, że zregenerowanie uszkodzonych, zniszczonych włosów nie jest możliwe, bo jest to w końcu martwa tkanka, ale nie jest to prawda. Można przywrócić włosom elastyczność i nawilżenie, dzięki czemu odzyskają piękny wygląd, miękkość, a także nie będą się łamać. Nie jest to jednak łatwe – wymaga starań oraz zastosowania dobrych kosmetyków.

Potrzebna kompleksowa odbudowa

Mocno zniszczone włosy potrzebują dogłębnej regeneracji. Na pewno nie zagwarantują tego lekkie odżywki, nakładane na włosy na kilka minut i dające jedynie powierzchniowe nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie – zresztą tak naprawdę tylko taka jest ich rola. Kluczowe jest wyposażenie się w dobrą maskę, a na najlepsze efekty można liczyć, gdy wybierze się całą linię kosmetyków silnie odżywczych, na przykład Kerastase Resistance. Kosmetyki takie – w tym przypadku kąpiel, odżywka i maska – wzajemnie uzupełniają swoje działanie, a przy tym na włosy działa potrójna siła.

Dobrym wyborem jest też cement odbudowujący Kerastase. Nie jest to zwykły kosmetyk, znacznie różni się on od typowych odżywek, a nawet masek, choćby tym, że trzeba go stosować z suszarką lub prostownicą – dopiero wtedy ujawnia pełnię swych możliwości, gdy jego składniki są aktywizowane do działania. Uzupełnia on składniki budulcowe włosów, więc prawdziwie je odbudowuje, wnikając do wnętrza włosa, a nie działając na powierzchni i dając złudne wrażenie odżywienia.

Jak widać, takie zabiegi z powodzeniem można przeprowadzać w domu, nie trzeba decydować się na kosztowne zabiegi regeneracyjne w salonach fryzjerskich – zwłaszcza że często wykorzystywane są w nich te same kosmetyki.

Piękne włosy w każdej sytuacji

Takie silnie działające kosmetyki są w stanie bardzo szybko przynieść poprawę. Osoby mające mocno zniszczone włosy i stosujące do tej pory gorsze kosmetyki nierzadko zauważają, że już na przykład po kąpieli Kerastase Discipline ich włosy stają się gładkie, miękkie i błyszczące – zyskują zupełnie inną jakość. Dzięki dobrym produktom można więc odzyskać piękne włosy bez wielkiego wysiłku.