Rodzaje sukienek koronkowych

Koronkowe sukienki to przykład kreacji niezwykle eleganckich i dystyngowanych: https://intimiti.pl/sukienki-z-koronka. Panie bardzo lubią sukienki uszyte z koronek, jednak nie zawsze mają w sobie aż tyle odwagi, by zdecydować się na ich noszenie. Faktem jest, że opinie na temat koronek są różne. Uważa się, że pogrubiają, za dużo odsłaniają lub też są zbyt odważne. Tego typu kwestie są nieprawdą, której celem jest zdyskredytowanie sukienek koronkowych.

Jaka sukienka dla jakiej figury?

Każda z pań ma coś w swojej sylwetce, co trzeba ukryć i coś co trzeba uwypuklić. Takie są właśnie sukienki koronkowe, idealnie potrafią zakryć niedoskonałości, a bardzo dobrze uwypuklić to, co jest kobiecym atutem. Istnieją dwa podstawowe warianty sukienek z koronki, rozkloszowane albo proste, obcisłe. Na bazie tych modeli powstają zestawienia bardzo ciekawe, eleganckie i niekonwencjonalne. Wyobraźnia i kreatywność projektantów jest ogromna, szczególnie jeśli chodzi o kreacje uszyte z koronki.

Dlatego jest wiele propozycji, które dopasować można do każdej figury. Niektóre z pań chcą uwypuklić swoją górną część figury i dlatego proponowane są im sukienki z ciekawymi opcjami dekoltów, odkrytymi ramionami, lejące, z dopasowaną talią lub z mocno rozkloszowanym dołem. Inne panie pochwalić mogą się zgrabnymi nogami i smukłymi biodrami, dlatego dla nich najlepsze będą koronkowe sukienki bardzo dopasowane, o długości midi lub mini.

Projektów koronkowych sukienek jest wiele i według ich pomysłów wciąż powstają nowe propozycje.

Z tego też powodu, na pytanie: jak wybrać sukienkę koronkową, najlepszą dla siebie? Odpowiedź jest jedna – idealnie dopasowaną do swojej figury.

Kiedy założyć sukienkę z koronki?

Najlepszym przykładem sukienek z koronki są sukienki ślubne. Przy ich projektach kreatywność i wyobraźnia projektantów nie zna granic. Koronki w sukienkach ślubnych są zawsze, mają przeróżne i ciekawe wzory. Tego typu wstawki w długiej sukience nadają lekkości i sprawiają, że każda panna młoda wygląda  jak najbardziej uroczo i przepięknie. Sukienki są jedyne w swoim rodzaju i rzadko znaleźć można koronkowe, ślubne modele idealnie do siebie podobne. Najczęściej jest też tak, że koronki na tego rodzaju sukienki są tkane ręcznie. Zdobione nimi są rękawy, dekolty, doły kreacji. Wszystko to sprawia, mimo bogatych zdobień, że sukienki są powabne, lekkie i bardzo urocze.

Inną okazją na założenie kreacji koronkowej są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Chrzty, przyjęcia komunijne, wesela znajomych lub w rodzinie. Podniosłość takich uroczystości jest tak duża, że wypada założyć kreację, która ją jeszcze bardziej uwypukli. Dlatego idealne, w tym celu, są sukienki koronkowe. Wtedy dobrym wyborem mogą być koronki w różnych kolorach. 

Bardzo często spotykane też są koronkowe kreacje w kolorze czarnym. pasują one do wieczorowych wyjść, na uroczyste imprezy czy wielkie bale. Taka sukienka idealnie podkreśli charakter danego wyjścia, jest spektakularną kreacją, bardzo widowiskową i niezwykle elegancką. 

Koronki są dobre na każdą okazję

Jak wybrać sukienkę koronkową, by dobrze się w niej czuć? Otóż przy wyborze odpowiedniej kreacji trzeba zwrócić uwagę na jaką uroczystość mamy ją założyć, trzeba też idealnie dopasować ją do swojej figury i wybrać wersję elegancką, mniej krzykliwą, bo i takie sukienki też się zdarzają. 

Dobrze dobrane koronki mogą być również idealne na popołudniowe, koktajlowe wyjścia. Co prawda są to kreacje już dla bardzo odważnych pań, ale w niczym nie ujmuje to im elegancji, jak również dużą rolę pełnią tutaj także dobrze dobrane dodatki.

Jak nosić koronkowe sukienki?

Koronka sama w sobie jest bardzo delikatnym materiałem. Z tego też powodu sukienka koronkowa obroni się zawsze sama. Decydując się na koronkową sukienkę, trzeba zdecydować się również na całkowity minimalizm, jeśli chodzi o dodatki do tego typu kreacji. Dlatego też biżuteria, przy sukienkach koronkowych, powinna być jak najbardziej delikatna i przez to najbardziej subtelna. Przy sukience koronkowej zbyteczne są wszelkiego rodzaju ciężkie ozdoby.