Jak wybrać długą sukienkę dla niezbyt wysokiej kobiety?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób uważa, że długie sukienki damskie zarezerwowane są jedynie dla wysokich kobiet o kształtach modelki. Jest to oczywiście błędne myślenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wybrać długą sukienkę damską dla niewysokich kobiet, aby prezentować się w niej bardzo okazale.

Idealne dopasowanie

Jak wspomniano we wstępie, sukienki o długości maxi nie są zarezerwowane jedynie dla szczupłych i bardzo wysokich kobiet. Z ich olbrzymiego dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każda kobieta. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że przy figurze modeli każda kreacja prezentować będzie się bez zarzutów. Niewysokie kobiety powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za dopasowanymi sukienkami, które przylegają do ciała. Unikać należy ozdobnych i szerokich sukienek, które optycznie jeszcze bardziej skracają sylwetkę. Do długiej sukienki warto wybrać szpilki i krótką kurtkę. 

Jak umiejętnie ukryć niedoskonałości?

Bardzo wiele niskich kobiet zastanawia się nie tylko jak wybrać długą sukienkę damską, ale również jak ukryć wszelkie niedoskonałości swojego ciała. Aby zamaskować swoją figurę warto postawić na odpowiednie ozdoby, dzięki którym można skutecznie odwracać uwagę. Aby ukryć boczki unikać należy sukienek o jasnych odcieniach. Ciemne i stonowane kolory wyszczuplają i co najważniejsze w tego typu sukienkach można czuć się bardzo kobieco. Ozdobne długie sukienki można połączyć z modnymi espadrylami albo eleganckim kapeluszem. Jest to najprostszy sposób, aby stworzyć wakacyjny zestaw.