kosmetyki uriage

Uriage – sprawdzona marka

Marka kosmetyków Uriage powstała w 1992 roku. Wywodzi się z francuskiej miejscowości Uriage-les-Bains, położonej w Alpach. Odkryto tam niegdyś źródła termalne wody, która okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu rozmaitych skórnych dolegliwości.

W Uriage-les-Bains bywała swego czasu cała europejska elita, a w latach 90-tych XX w. na bazie tej powstało laboratorium dermatologiczne.

Dobrodziejstwa wody z Uriage

Kosmetyki produkowane w Uriage na bazie tamtejszej wody termalnej uzyskały aprobatę dermatologów. Są zresztą przez nich oraz farmaceutów tworzone.

Dzięki znakomitym właściwościom polecane są dla każdego typu cery, bez względu na wiek i problemy skórne, choć szczególnie zalecane do skóry wrażliwej i atopowej. Kosmetyki Uriage bazują na unikalnej kompozycji minerałów, które wzmacniają i chronią barierę skórną oraz pozwalają zachować odpowiedni poziom nawilżenia naskórka.

Z korzyścią dla skóry

Kosmetyki Uriage zawdzięczają swoje działanie następującym składnikom:

  • – skuteczne nawilżanie – możliwe jest dzięki wysokiej zawartości soli mineralnych o właściwościach zgodnych z naturalnie obecnymi w skórze ludzkiej,
  • – właściwości kojące – wynikają z wysokiego poziomu soli wapnia i magnezu,
  • – ochrona – dzięki zawartości krzemu na skórze tworzy się hydrolipidowy płaszcz ochronny, zabezpieczający przed niekorzystnymi czynnikami. Krzem pomaga także odbudować uszkodzoną barierę skórną.