alepia

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

W  ostatnich latach coraz bardziej rośnie zainteresowanie naturalnym trybem życia w zdrowiu i bliskości z naturą. Z tego powodu coraz częściej sięgamy nie tylko po ekologiczne produkty spożywcze, się także bezpieczne kosmetyki naturalne. Rynek tych produktów jest jednak bardzo szeroki dlatego czasem ciężko zdecydować się na konkretny zakup. Jak wobec tego wybierać naturalne kosmetyki i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Skład prawdę nam powie

Przede wszystkim warto nauczyć się czytać składy kosmetyków. Choć jest to bardziej skomplikowana sprawa niż w przypadku produktów spożywczych, przy odrobinie chęci i zaangażowania można nauczyć się rozpoznawać te składniki, które w kosmetykach absolutnie nie powinny się znaleźć. Należą do nich między innymi:

  • SLS
  • parabeny
  • sztuczne aromaty i inne.

Wybieraj zaufane marki

Należy także pamiętać o wybieraniu takich marek,  które na polskim rynku istnieją już dłuższy czas i zdobyły sobie do tej pory zaufanie swoich klientów. Jedną z takich firm jest na przykład Alepia. Kupowanie kosmetyków ekologicznych z nieznanych źródeł może się niestety wiązać z tym, że zapłacimy za dany produkt jak za kosmetyk naturalny, ale dostaniemy w zamian szampon czy mydło pełne chemicznych składników.

Warto także przestać zwracać uwagę na piękne opakowania ozdobione zielonym napisem bio czy eco. Niestety często są to jedynie próby przyciągnięcia klientów. O tym czy produkt rzeczywiście jest bio, dowiemy się dopiero czytając jego skład.