Jak wybrać kosmetyki do makijażu twarzy?

Odpowiednie kosmetyki do makijażu to sposób na podkreślenie kobiecego piękna. Makijaż jest ważnym elementem dnia niemal każdej kobiety. Dobrze wykonany potrafi ukryć wszelkie niedoskonałości pojawiające się na twarzy, a podkreślić zalety. Podstawą jest podkład, dający efekt nieskazitelnej cery.

makijaż

Wśród kosmetyków do makijażu podkład pełni szczególnie ważną funkcję. Należy go dobrać także odpowiednio do pory roku. W zimie krycie musi być bowiem bardziej intensywne, wówczas podkład nie tylko ukrywa niedoskonałości, ale także ochrania twarz przed mrozem i zimnem. Latem i wiosną krycie powinno być lekkie i delikatne. Zbyt ciężki podkład mógłby pod wpływem wysokich temperatur spływać z twarzy.

Aby znaleźć najlepszy puder trzeba poznać cerę – mieszana, tłusta, normalna itd. Wówczas podkład może dobrze spełnić swoją funkcję, czyli zatuszować plamy i niedoskonałości na skórze. Należy go dobrać sugerując się odcieniem skóry. Jeśli bowiem zostanie źle dobrany stworzy niekorzystny i nieestetyczny efekt „maski”. W sytuacji gdy na skórze pojawiają się przebarwienia, sińce czy zmiany trądzikowe warto zaopatrzyć się również w korektor, który je zamaskuje. Przyda się też puder sypki, który odpowiednio zmatowi twarz.