cleaner

Kiedy warto użyć cleanera?

Cleaner to inaczej odtłuszczacz do paznokci. To produkt, który znają wszystkie kosmetyczki i kobiety, które w domowym zaciszu wykonują u siebie hybrydowe zdobienia na paznokciach. Jest niedrogi i dostępny w każdym sklepie z kosmetykami.

Czy rodzaj cleanera ma znaczenie?

Większość producentów kosmetyków (głównie tych do paznokci) wypuszcza na rynek własny cleaner. Tak naprawdę wszystkie mają bardzo podobny skład. Mogą się między sobą różnić jedynie intensywnością zapachu. Te droższe będą nieco bardziej neutralne. Najtańsze cleanery mogą mieć drażniący zapach, który bardziej wrażliwym kobietom będzie przeszkadzać.

 Niektóre odtłuszczacze do paznokci zawierają dodatkowo witaminy. Te są najlepsze i warto je wybierać, szczególnie wtedy, jeśli ktoś często stylizuje paznokcie. Wtedy płytka narażona jest na uszkodzenia mechaniczne i może być słabsza. Dlatego ważne jest, by ją wzmacniać przy każdej możliwej okazji.

Kobiety, które lubią zmieniać kolor na paznokciach i sporo czasu spędzają u kosmetyczki, powinny inwestować w kosmetyki pielęgnacyjne. Zaniedbana płytka jest słabsza i może powodować łamliwość paznokci.

Co daje używanie cleanera?

Cleaner (https://makear.pl/pl/menu/cleaner-558.html) to jeden z niezbędnych preparatów, którego używa się podczas stylizacji paznokci. Przydaje się zarówno przy tej hybrydowej, żelowej, jak i akrylowej. Ma wpływ na trwałość lakieru i jego ostateczny wygląd.

Cleanera używa się po nałożeniu wszystkich warstw lakierów a przed zdobieniami. Cleaner odtłuszcza płytkę paznokcia i sprawia, że brokatowe koraliki, czy naklejki łatwo przyklejają się do polakierowanej płytki.

Cleaner może także przydać się w sytuacji, gdy ktoś zupełnie przypadkowo rozleje lakier hybrydowy na blat stołu. Odtłuszczacz wchłonie go o wiele lepiej  niż tradycyjny zmywacz do paznokci. Poza tym zapach, który pozostanie po użyciu cleanera nie jest aż tak intensywny, jak zapach lakieru do paznokci.

Czym się kierować, kupując cleaner?

W drogerii dostępnych jest kilkanaście odtłuszczaczy do paznokci. Podczas wyboru warto kierować się:

  • ceną (najdroższy cleaner nie musi być najlepszy)
  • składem (dobrze, jeśli zawiera witaminy)
  • wielkością opakowania