Kolczyk do pępka

Piercing pępka dla zielonych

Piercing pępka jest nieszablonowym rodzajem ozdoby ciała, który polega na przekłuciu skóry z okolicy pępka i umieszczeniu w nim biżuterii. Kolczyk w pępku jest jednym z najbardziej popularnych piercingów w innym miejscu ciała niż głowa.

Kolczyk do pępka – procedura

Procedura przekłucia pępka jest stosunkowo prosta, ale wymaga profesjonalnego wykonania. Przed przystąpieniem do przekłucia, osoba wykonująca piercing dokładnie oczyszcza obszar wokół pępka, a następnie oznacza miejsce, w którym zostanie umieszczona biżuteria. Zazwyczaj używa się specjalnej igły, która jest przebijana przez skórę w dwóch miejscach: na górze i na dole pępka. Następnie przez przekłute miejsca wprowadza się biżuterię. Kolczyki do pępka mogą mieć różne kształty i wzory, takie jak tradycyjne kolczyki, barbells (pręty) lub pierścionki.

Kolczyk do pępka – higiena po piercingu

W pierwszych dniach po przekłuciu pępka konieczne jest dbanie o higienę i czystość. Należy regularnie myć przekłucie wodą i delikatnie go oczyszczać specjalnymi środkami. Przez kilka tygodniu po zabiegu zaleca się unikania moczenia tego miejsca w basenie, jacuzzi lub morzu, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji. Warto stosować specjalne preparaty przyśpieszające gojenie.

Kolczyki do pępka – dla kogo?

Kolczyki do pępka z tego sklepu przez wiele osób są uznawane za seksowną ozdobę ciała, nie brak jednak osób, które są odmiennego zdania. Pamiętajmy, że nasza decyzja powinna zależeć od własnych przemyślanych oczekiwań. Decydując się na ten krok ważne jest, aby piercingu dokonała osoba zajmująca się nim profesjonalnie, dzięki temu zabieg powinien przebiec bezproblemowo.