tonizacja twarzy

Dlaczego warto stosować tonik do twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to klucz do zadbanej i promiennej cery. Są pewne etapy pielęgnacji, których nie należy pomijać. W przeciwnym wypadku może to skutkować niechcianymi zmianami na skórze, takimi jak wypryski, zaczerwienienia, zmarszczki czy pryszcze. Jednym z najważniejszych etapów prawidłowej pielęgnacji jest tonizacja twarzy. Sporo osób pomija ten etap, przez co pielęgnacja nie przynosi pożądanych efektów.

Na czym polega tonizacja twarzy?

Tonizacja twarzy ma za zadanie przywrócenie naturalnego poziomu pH dla skóry. Poprzez stosowanie kosmetyków myjących takich jak mydła, czy żele do twarzy, poziom pH cery stale się zmienia. W utrzymaniu prawidłowego poziomu pH może pomóc tonik do twarzy, którego regularne stosowanie nie tylko utrzyma równowagę poziomu pH cery, ale także zapobiega przesuszaniu skóry.

Jakie rezultaty przynosi regularne stosowanie toniku do twarzy?

Toniki do twarzy stosowane regularnie, z czasem przyniosą pozytywne efekty dla cery. Do najbardziej popularnych należą:

  • zredukowanie przebarwień,
  • rozjaśnienie cery,
  • dokładniejsze oczyszczenie cery z resztek makijażu,
  • przywrócenie naturalnego pH skóry.

Tonik do twarzy ma również działanie odżywcze i odświeżające. Pomoże również ukoić podrażniony wcześniej naskórek. Tonizacja twarzy jest zatem niezwykle istotna i nie warto pomijać tego kroku w codziennej pielęgnacji cery.

tonizacja twarzy

Jakie rodzaje toników do twarzy można spotkać w drogeriach?

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju toników do twarzy. Istnieją toniki do twarzy złuszczające, które mają w swoim składzie głównie kwas salicylowy i pirogronowy. Takie produkty pomagają w redukcji przebarwień oraz poprawiają kondycję skóry. Toniki złuszczające sprawdzą się u osób z cerą trądzikową oraz mieszaną. Toniki nawilżające są produktami uniwersalnymi, przeznaczonymi do wszystkich rodzajów skóry. Toniki odświeżające mają za zadanie przywrócić cerze jej naturalny poziom pH. Sprawdzą się również w redukcji małych przebarwień. Na rynku dostępne są również toniki do twarzy łagodzące, które sprawdzą się głównie u osób, które mają cerę wrażliwą albo suchą.