naturalne maseczki do twarzy

Naturalne maseczki do twarzy z glinki – właściwości i sposób użycia

Popularność naturalnych maseczek do twarzy sprawia, że dziś nie zastanawiamy się już nad tym, czy warto je stosować. Znacznie bardziej interesuje nas to, jaki ich rodzaj jest tym, który w największym stopniu powinien nas zainteresować. Nietrudno zauważyć to maseczki z wykorzystaniem glinki są dziś tymi mającymi coraz szersze grono zwolenników.

Przegląd zalet naturalnych maseczek do twarzy z glinki

Glinka wykorzystywana do produkcji naturalnych maseczek do twarzy jest tak naprawdę skałą osadową rozdrobioną na proszek. Tym, co wyróżnia ją na tle innych naturalnych składników jest przede wszystkim bogactwo mikroelementów w jej składzie. Naturalne maseczki do twarzy wykonane z glinki są więc w stanie dostarczyć skórze magnez, żelazo, potas, wapń oraz fosfor. Sama glinka pochodzi z głębokich warstw ziemi, sięgając po maseczki z jej udziałem nie musimy więc obawiać się, że będą one zawierały zanieczyszczenia. Najlepsze maseczki nie maja też żadnych chemicznych dodatków, bez obaw mogą więc korzystać z nich nawet te osoby, które dość często zmagają się ze skórnymi reakcjami uczuleniowymi.

Kiedy sięgać po maseczki z glinki?

Przyglądając się kosmetykom naturalnym, które są dostępne w sprzedaży w coraz większej liczbie, trudno nie zauważyć tego, że ich zdecydowana większość to rozwiązania przeznaczone do konkretnego typu cery. Naturalne maseczki do twarzy z glinki mają zdecydowanie więcej zastosowań.

  1. Pozwalają na dogłębne oczyszczanie skóry, eliminują przy tym nie tylko codzienne zanieczyszczenia, ale również nadmiar sebum.
  2. Mają delikatne działanie, można więc stosować je nie obawiając się podrażnień.
  3. Stosowane regularnie zapewniają skórze głębokie odżywianie i regenerację.
  4. Wygładzają skórę i regulują jej gospodarkę lipidową.

Szeroki wachlarz właściwości sprawia, że mogą po nie sięgać nie tylko osoby, które mają cerę mieszaną, ale również te, które na co dzień borykają się z konsekwencjami skóry tłustej oraz suchej. Oczywiście, w każdym przypadku można zdecydować się na maseczkę o nieco innej recepturze. Glinka jest w takim wypadku wzbogacana o inne składniki naturalne pozwalające na skuteczniejszą walkę z konkretnymi problemami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby sięgać po maseczkę w jej wersji bazowej.

naturalne maseczki do twarzy

Naturalne maseczki do twarzy z glinki w praktyce

Decydując się na naturalną maseczkę do twarzy bazująca na glince nie należy obawiać się, że jej stosowanie okaże się skomplikowane. Przeważnie przybiera ona postać kremowej pasty, która zwraca na siebie uwagę ze względu na gęstą konsystencję. Można ją aplikować zaraz po otworzeniu opakowania, choć nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby traktować ją jako bazę do samodzielnie przygotowanej maski o mocniejszym działaniu.

Wiele osób skarży się na to, że naturalne maseczki do twarzy z glinki dość szybko wysychają. Jest to prawda, mamy jednak do czynienia z problemem, któremu można łatwo zaradzić. Ich żywotność przedłużymy dodając do nich wody lub hydrolatu. Ten ostatni również jest rozwiązaniem naturalnym, może więc wzmocnić korzystny wpływ glinki na skórę.