Bumble and Bumble

Jak kompleksowo i profesjonalnie zadbać o swoje włosy?

Pielęgnacja włosów powinna być odpowiednio dobrana i zrównoważona, jeżeli chce się zachować je w dobrej kondycji. Z pomocą mogą przyjść profesjonalne kosmetyki, takie jak chociażby te nowojorskiej marki Bumble and Bumble. Zanim jednak zacznie się je stosować, dobrze byłoby dowiedzieć się, czym właściwie należy kierować się przy ich wyborze. 

Szampon, odżywka i maska – jak je dobrać?

Każdy, kto chce się cieszyć zadbanymi włosami, powinien sięgnąć po trzy rodzaje kosmetyków do pielęgnacji. Dotyczy to w szczególności osób, które mają długie kosmyki. Mowa tu oczywiście o szamponie, odżywce oraz o masce. Niektórzy niestety ograniczają się wyłącznie do stosowania pierwszego z wymienionych kosmetyków, co może skutkować złą kondycją włosów. Zdecydowanie lepiej po każdym myciu zastosować odżywkę, pozostawiając ją na nich przez chociażby kilka minut. Maskę śmiało można stosować raz w tygodniu, ale trzeba zostawić ją na włosach nieco dłużej niż odżywkę, nawet do godziny. Wydaje się, że najlepiej zainwestować w zestaw kosmetyków z tej samej linii. Mogą one bowiem wzmacniać wzajemnie swoje działanie. Wśród produktów do włosów marki Bumble and Bumble znaleźć można w drogerii Bellita.pl zarówno serię dedykowaną włosom kręconym, jak i kosmetyki dla blond kosmyków. 

Kosmetyki do stylizacji Bumble and Bumble – komu mogą się przydać?

Kosmetyki do pielęgnacji to jedno, ale nie można zapomnieć o prepatach ułatwiających stylizację. Osoby posiadające kręcone włosy mogą sięgnąć na przykład po mus do włosów kręconych Bumble and Bumble. Pomoże on utemperować niesforne kosmyki i podkreślić ich skręt. W niektórych sytuacjach pomóc może także brylantyna. Większość osób powinna mieć w swojej łazience także jakiś preparat chroniący włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Kosmetyków do stylizacji nie należy jednak nadużywać, bo mogą wówczas nadmiernie obciążyć włosy, zwłaszcza jeśli są one delikatne i cienkie.