Kolczyk medusa – czy to przekłucie boli?

Przekłuwanie własnego ciała, czyli popularny piercing dawniej był traktowany z dość dużym dystansem. Obecnie jednak to właśnie ozdabianie poszczególnych partii ciała cieszy się zdecydowanie większą popularnością. Wiele osób traktuje je jako sposób na podkreślenie własnej indywidualności i swojego charakteru. Panie – w szczególności – decydują się na kolczyk medusa. Jednak czy to przekłucie boli?

Kolczyk medusa – czy jego wykonanie boli?

Kolczyk medusa to coraz popularniejszy rodzaj przekłucia, na który decydują się kobiety. Medusa piercing to nic innego jak umieszczenie drobnego, ozdobnego kolczyka tuż na górną wargą. Czy więc takie przekłucie boli? Otóż wszystko zależy od indywidualnego progu bólu, jaki możemy znieść. Wiele osób wskazuje na to, że piercing medusa nie był dla nich zbyt bolesnym doświadczeniem. Z kolei inne osoby, mogą mieć całkiem inne odczucia. Ważne jest jednak to, że kolczyki do piercingu medusa, przy pomocy których wykonywane jest przekłucie, są zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie zminimalizować dyskomfort.

kolczyk medusa

Kolczyk medusa – gojenie

Kolczyk medusa – gojenie to również jedno z częściej zadawanych pytań przez osoby zainteresowane tym rodzajem przekłucia. Zasadniczo jednak taki kolczyk powinien wygoić się w 2 – 4 miesiące. Wiele zależy jednak od tego, w jaki sposób zdecydujemy się o niego zadbać. Ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny samego kolczyka, a także skóry wokół niego. Im lepiej zadbamy o kolczyk, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się jego pełnym wygojeniem.