piercing intymny

Piercing intymny – nietypowa forma zdobienia ciała

Kolczyki od dawna nie są zarezerwowane wyłącznie w celu ozdabiania uszu, o czym doskonale wiedzą fani piercingu. Kolczykowanie, bo tak nazywa się proces nakłuwania ciała, w celu umieszczenia w tym miejscu kolczyka jest sposobem na wyrażenie własnej osobowości i podkreślenie indywidualizmu. Może dotyczyć niemal wszystkich partii ciała, w tym tych niewidocznych na co dzień, czyli miejsc intymnych. Dla kogo jest intymny piercing?

Czym charakteryzuje się piercing intymny? 

Piercing intymny jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i jak sugeruje nazwa, polega na przekłuciu miejsc intymnych. W przypadku kobiet kolczyk intymny umieszczany jest w wargach sromowych bądź łechtaczce, natomiast u mężczyzn w różnych obszarach penisa. Ponadto obie płcie mogą wykonać przekłucie sutków. Procedura jest dość bolesna ze względu na silne unerwienie owych narządów oraz może przyczyniać się do dyskomfortu przez pewien czas od wykonania zabiegu, co jest kwestią indywidualną. 

Jaki jest cel wykonania piercingu intymnego?

piercing intymny
  • względy estetyczne
  • polepszenie doznań seksualnych
  • ukrycie mankamentów budowy narządów intymnych

Z jakiego materiału powinien być stworzony kolczyk do piercingu intymnego?

Skóra narządów intymnych różni się od tej, w pozostałych miejscach ciała, przede wszystkim z powodu wysokiej wrażliwości. Dodatkowo okres rekonwalescencji po wykonaniu intymnego piercingu jest długi i sprzyja występowaniu powikłań, dlatego kolczyki intymne powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa i nie powodować reakcji alergicznych. Szczególnie polecanymi materiałami są tytan i bioplast, które są bezpieczne dla skóry oraz zmniejszają ryzyko odrzucenia kolczyka przez organizm.