kolczyk w nosie

Kolczyk w nosie – o czym należy wiedzieć przed przekuciem nosa

Kolczyk w nosie coraz częściej można spotkać wśród znajomych i bliskich. Nie jest to już tylko marzenie nastolatków, które rzadko kiedy zostaje spełnione. Młodsze osoby, ale także dorośli równie często decydują się na przekucie nosa i ozdobienie go kolczykiem. Piercing nosa pozwala podkreślić indywidualny styl i wyróżnić się wśród tłumu, ale na początku wiąże się on z przekłuciem i bólem, ale także odpowiednim zadbaniem o przekute miejsce.

Gdzie zdecydować się na przekucie nosa?

kolczyk w nosie

Jeśli chcemy, aby kolczyk do nosa wyglądał u nas dobrze, musimy wybrać odpowiedni salon piercingu i specjalistę, który się nami zajmie. Podczas samego zabiegu zachowane powinny zostać wszelaki zasady higieny, a odpowiednie przekucie pozwoli uniknąć powikłań i problemów związanych z gojeniem się rany. Szukając odpowiedniego gabinetu piercingu, należy zwrócić na zachowaną w nim czystość oraz doświadczenie osoby wykonującej przekłucie. Pod żadnym pozorem nie powinno wykonywać się takiego przekłucia samemu lub z pomocą kogoś z rodziny, lub znajomego.

Piercing nosa – czy to boli?

Miejsce przekłucia, jakim jest płatek nosa należy do miejsc, które są dosyć silnie unerwione i ukrwione. Normalne podczas przekłucia będzie uczucie bólu, każdy z nas ma jednak inną tolerancję na ból i jeden poczuje to bardziej, drugi nieco mniej. Pamiętać jednak należy, iż po przekłuciu następuje okres kilku tygodni gojenia się rany, co oznacza, że zadbać należy o odpowiednią higienę, poprzez codzienne oczyszczanie rany solą fizjologiczną lub specjalnym płynem dezynfekcyjnym i niedrażnienie przekutego miejsca poprzez częste wyjmowanie kolczyka, lub dotykanie okolic nosa brudnymi rękami.