Przydatne akcesoria do karmienia noworodka

Przydatne akcesoria do karmienia noworodka

Na początek warto zaznaczyć, że karmienie maluszka butelką nie oznacza, że jesteśmy gorszymi mamami i mniej dbamy o swoje maleństwo. Niektóre kobiety nie po prostu mogą karmić piersią. Na przykład dlatego, że same przyjmują na stałe lekarstwa, które nie są zalecane podczas karmienia piersią. A inne zwyczajnie nie planują karmić piersią. Wolą postawić na sprawdzoną butelkę. I to również jest dobre. Najistotniejsze jest to, że maluch jest zadowolony i najedzony. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej butelki dla niemowląt? Wybrać szkło czy plastik? Ma być szeroki czy raczej wąski? Z jakim smoczkiem i czy powinien być antykolkowy? Musi idealnie pasować do dziecka.

Butelka dla noworodka – jak wybrać?

Butelki dla niemowląt powinny charakteryzować się doskonałą jakością, doskonałą funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania. Butelka musi zapobiegać wzdęciom, minimalizować pojawianie pęcherzyków powietrza w jedzeniu, a jednocześnie eliminować kolkę, odbijanie oraz gromadzenie się gazów. Warto wybierać akcesoria, które zrobione są z materiałów bezpiecznych, wolnych od ftalanów, BPA, BPS, BPF, wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia różnego rodzaju. Wybierzmy certyfikowane butelki, który jest łatwy do napełnienia i umycia. Czytelna skala na butelce ułatwi przygotowanie mleka dla dziecka. Niezwykłe jest to, że dzieci butelkowe dorastają razem z dziećmi. Im starsze dziecko, tym bardziej gotowe do jedzenia stałych pokarmów. Butelki dostępne tutaj mają zazwyczaj 3 typowe pojemności: 125 ml-180 ml, 250 ml-270 ml, 330 ml. Do butelki możemy również wybrać smoczek o natężeniu przepływu dostosowanym do wieku dziecka.

butelka dla niemowląt

Przydatne akcesoria do karmienia noworodka

Jeśli chcemy zapewnić swojemu dziecku dobrą higienę żywieniową? Wybierzmy podgrzewacz do butelek, który ma także funkcją sterylizatora. Jest wygodny, praktyczny oraz uniwersalny Poradzi sobie z mlekiem, słodyczami i gęstymi zupami. Pozwala na szybkie odgrzanie posiłków przy zachowaniu stałej temperatury. Wyłącza się automatycznie, gdy woda wyparuje. Umożliwia skuteczną sterylizację smoczków oraz butelek. Należy też zakupić bezpieczne detergenty, które pomogą nam utrzymać butelki niemowlaka w czystości. Zdecydowanie przydadzą się też szczotka do butelek i smoczków oraz suszarka do butelek i smoczków. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w opakowania termiczne na butelkę czy pojemniki do mrożenia pokarmu.

Na koniec warto jeszcze raz zaznaczyć, że karmienie jest dobre dla dziecka, tak samo, jak karmienie piersią. Dodatkowo będzie to bardzo pomocne dla kobiet, które nie czują się komfortowo karmiąc piersią w miejscach publicznych. Butelki umożliwią nam także karmienie mlekiem matki dziecka, gdy nie ma jej w pobliżu. Ich stosowanie pozwala na odciążenie młodej mamy, może ona dłużej odpoczywać, wychodzić lub po prostu skrócić urlop macierzyński. Karmienie butelką może z powodzeniem wykonać ojciec dziecka, babcia lub inna bliska osoba. co sprzyja nawiązaniu bliskiej relacji z dzieckiem. Co zaprocentuje w przyszłości.