Kupujemy odświeżacz powietrza

Na co dzień wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne znaczenie ma otaczający nas zapach. Oczywiście każdy lubi zapach dobrego jedzenia czy też sporo ludzi dobrze reaguje na zapach kawy. Problem jednak robi się w sytuacji, gdy pojawi się zapach nieprzyjemny. W takiej sytuacji za wszelką cenę staramy się z nim walczyć. Najlepszy do tego zadania będzie odpowiedni odświeżacz powietrza. Jak się go powinno wybierać?

Kupujemy odświeżacz powietrza do domu

W pierwszej kolejności po odświeżacz powietrza sięgamy oczywiście w domu. Kupowany jest on do takich pomieszczeń jak łazienka, lecz również kuchnia czy też nawet sypialnia. Jak wybrać odświeżacz powietrza do domu?

Najważniejszą sprawą jest w tym wypadku oczywiście sposób działania takiego odświeżacza. Można przykładowo zakupić proste zawieszki zapachowe, które będą wydzielały z siebie przyjemną woń. Są one tanie, łatwo je znaleźć w sklepie, lecz wiedzieć trzeba, że charakteryzują się bardzo krótkim czasem działania. Co więcej, ich intensywność jest dość niska, więc z naprawdę nieprzyjemnymi zapachami mogą sobie nie poradzić.

O wiele lepiej pod tym względem w roli odświeżacza powietrza spisują się spraye. Jest to urządzenie, które stawiane jest w konkretnym miejscu i co jakiś czas, przykładowo raz na 10 minut wydziela z siebie przyjemny zapach. Jest to rozwiązanie polecane np. do łazienki, ponieważ tam szczególnie często ma się do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami. Do łazienki poleca się także zastosowanie odświeżacza, który będzie miał w sobie wbudowany czujnik ruchu. Dzięki temu zadziała on wtedy, gdy np. będzie się z łazienki wychodziło.

Kupujemy odświeżacz powietrza do samochodu

Jak można się bez trudu domyślić, dom to nie jedyne miejsce, w którym przydają się odświeżacze powietrza. Niezwykle często specjalne zapachy kupowane są także do samochodu. Z jakiego powodu jest to tak wskazane, aby mieć odpowiedni odświeżacz powietrza w aucie, a także jaki jego rodzaj należy zakupić?

Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz w samochodzie może naprawdę nieprzyjemnie pachnieć. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że samochód to maszyna wydzielająca z siebie wiele zapachów. Wewnątrz może pachnieć więc benzyną czy też olejem. Co więcej, tapicerka samochodu ma tę właściwość, że bardzo chętnie chłonie wszystkie zapachy. Jeśli więc często przewozi się w aucie np. psa lub też pali się papierosy, zapach ten wniknie w materiał i będzie się jeszcze przez długi czas uwalniał.

Jaki jest najpopularniejszy rodzaj odświeżacza powietrza do samochodu? Jest nim rzecz jasna bardzo popularna choinka zapachowa, która wieszana jest na wstecznym lusterku. Jest ona tania, dość przyjemnie pachnie, a także można ją nabyć w praktycznie każdym sklepie. Wiedzieć jednak trzeba to, że jest ona dość słaba jakościowo i już po tygodniu może przestać pachnieć.

Znacznie efektywniejsze w działaniu są specjalne odświeżacze powietrza montowane na kratce wentylacji. Zawarte w nich płyny zapachowe uwalniają przyjemną woń pod wpływem przepływającego przez nie powietrza z wentylacji. Takie rozwiązanie, choć droższe to jednak może posłużyć nawet kilka miesięcy.