Lakiery hybrydowe – dla kogo jaki lakier?

Lakiery hybrydowe to obecnie norma w salonach kosmetycznych i zakładach stylizacji paznokci. Można je zakupić we własnym zakresie i również samodzielnie używać w domu. Malowanie paznokci lakierem hybrydowym tak naprawdę wygląda podobnie do nakładania lakierów starego typu. Lakiery hybrydowe muszą schnąć w specjalnych lampach aż do uzyskania jednolitej konsystencji i twardej powłoczki. Współczesne lakiery hybrydowe są wyjątkowo trwałe i nie schodzą z paznokci w wyniku prac manualnych wykonywanych w domu, co oznacza, iż nawet zaawansowane gospodynie domowe mogą cieszyć się pięknymi dłońmi. Jak wybrać paznokcie hybrydowe dla kobiet w różnym wieku?

Paznokcie hybrydowe dla nastolatek i młodych dziewcząt

W dzisiejszych czasach już bardzo młode dziewczyny dbają o paznokcie, malując je lakierami hybrydowymi. U nastolatek panuje trend na jak najdłuższe i jak najbardziej wyraziste pazurki. Często są one modelowane w szpic. Kolory idealne dla nastolatek to czerwienie, różne, odcienie fioletu, zieleni czy dojrzałej brzoskwini. Młode kobietki uwielbiają paznokcie brokatowe oraz misternie wykonane zdobienia w postaci wzorków i drobnych rysunków.

Paznokcie hybrydowe dla kobiet w okolicach 30-stki

Młode kobiety stawiają przeważnie na paznokcie, które będą odzwierciedleniem ich indywidualnych zapatrywań i osobistego stylu. Każda chce się wyróżniać na tle pozostałych, więc poszukuje nieoczywistych form i kocha eksperymenty. Kobiety w okolicach 30-stki wybierają żywe jasne barwy, często zgadzają się na paznokcie hombre oraz zawierające innowacyjny baby boomer. Lubią paznokcie w kwadratowym kształcie, ale też spiłowane w szpic.

Paznokcie hybrydowe dla pań w średnim wieku

Kobiety w nieco późniejszym wieku cenią sobie przede wszystkim wygodę, więc zazwyczaj życzą sobie krótsze paznokcie w migdałki lub krócej przycięte kwadratowe kształty paznokci. Wybierają kolory sezonowe, czyli latem jaśniejsze i bardziej żywe, zaś zimą chłodne kolory typu fiolet czy szarość. 

Paznokcie hybrydowe dla eleganckich seniorek 

Starsze panie także przekonały się już do lakierów hybrydowych i chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Stawiają na paznokcie krótkie i jak najbardziej naturalne. Na ich dłoniach najczęściej goszczą sędziwe i sprawdzone brązy, beże, lakiery o cielistej powłoce. Rzadko seniorki decydują się na jakiś innowacyjny rodzaj zdobień. Zależy im przede wszystkim na zabezpieczeniu płytki paznokcia, która wraz z wiekiem kobiety staje się coraz bardziej krucha i podatna na uszkodzenia.

Co dają zadbane paznokcie hybrydowe?

Piękne dłonie są najlepszą wizytówką każdej stylowej pani. Doskonale uzupełniają modowe stylizacje oraz modne fryzury. Sprawiają, że ręce wyglądają zjawiskowo i nie trzeba się ich wstydzić. Nawet spracowane i zniszczone dłonie wyposażone w profesjonalnie wykonane paznokcie prezentują się zgrabnie i efektownie. Wizyta w salonie paznokcia to powiew luksusu i prestiżu, który obecnie jest dostępny dla każdego. Regularne wykonywanie paznokci hybrydowych dodaje pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości.