Czym jest piercing conch?

Ozdabianie uszu różnorodnymi przekłuciami stało się obecnie niezwykle modne. Niektóre z przekłuć są tradycyjne i świetnie nam znane, jednak niektóre z nich do chwili obecnej wzbudzają wiele wątpliwości. Piercing conch to jednak tego typu przekłucie, które zyskuje sobie coraz to większe grono zwolenniczek. Zwykle kolczyki conch są niezwykle kobiecie i zmysłowe. Na czym dokładnie polega ten rodzaj piercingu?

Czym jest piercing conch?

Piercing conch to przekłucie małżowiny usznej w miejscu gdzie występuje chrząstka. Zwykle kolczyki conch umiejscowione są po wewnętrznej stronie ucha, która jest chrząstką. Wiele osób więc może się zastanawiać, czy wykonanie takiego piercingu jest bolesne? Otóż okazuje się, że tak piercing conch nie należy do przekłuć bezbolesnych, za uwagi na to, że chrząstka naturalnie jest twarda, a piercer musi użyć większej siły by wykonać przebicie. Biżuteria do piercingu conch jest jednak niezwykle komfortowa w noszeniu i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Warto podkreślić, że okres gojenia się może wynosić nawet 4 miesiące.

Jakie są zalety tego przekłucia?

Mimo dość bolesnego zabiegu, wiele osób decyduje się na noszenie kolczyków do piercingu conch. Tak więc jakie zalety niesie za sobą to przebicie? Przede wszystkim jest to niezwykle wdzięczna i kobieca ozdoba, która dodaje posiadaczkom niezwykłej zmysłowości. Co więcej ogromny wybór na rynku biżuteryjnym sprawia, że każdy kolczyk conch może być niezwykle spersonalizowany i dopasowany do preferencji posiadaczki.