Trzy rodzaje peelingów do skóry głowy

Niejedna drogeria stworzyła już z peelingów oddzielną grupę produktów. Uwzględnione w niej preparaty nie są jednak przeznaczone wyłącznie do dbania o ciało, bo niektóre z nich służą do złuszczania martwego naskórka występującego bezpośrednio na głowie – pod włosami. Specjalistyczny peeling na skórę głowy (przykłady tutaj) może być używany nawet przez osoby zmagające się z problemami skóry delikatnej, wrażliwej bądź alergicznej. Intensywność działania kosmetyku uzależniona jest bowiem od jego rodzaju.

1 – peelingi mechaniczne

Dość popularnymi peelingami do skóry głowy są te mechaniczne. Wyróżniają się charakterystyczną i wszystkim dobrze znaną formułą, w której występują pewne większe lub mniejsze drobinki. W sposób mechaniczny złuszczają one martwe komórki, dosłownie trąc o skórę i w ten sposób ją zdzierając. Można się więc domyślać, że taki peeling na skórę głowy będzie działać dość agresywnie. Pozwoli ją dokładnie oczyścić, ale najprawdopodobniej okaże się zbyt mocny i ostry dla skóry delikatnej. Warto go jednak wypróbować. Podczas testu należy jednak pamiętać o tym, aby na masaż kosmetykiem przeznaczyć przynajmniej kilka minut.

2 – peelingi enzymatyczne

Inny wariant, na ogół lepszy, gdyż bezpieczniejszy, to zdobywający ostatnio popularność peeling enzymatyczny. W żadnym wypadku nie działa on w sposób mechaniczny. Znacząco różni się zatem od klasycznych, najpopularniejszych peelingów, ponieważ nie zawiera żadnych drobinek. W jego przypadku naskórek ulega złuszczeniu pod wpływem oddziałujących na niego enzymów, występujących w kosmetyku. Dosłownie rozpuszczają one martwe komórki skóry i pięknie oczyszczają głowę. Peelingi enzymatyczne mogą być używane nawet na skórze wrażliwej i delikatnej. Będą dobrym wyborem niemalże dla każdego.

3 – peelingi kwasowe

Istnieje jeszcze jeden peeling do skóry głowy, a mianowicie peeling kwasowy.. Ten z kolei jest odmianą kosmetyku chemicznego, który działa podobnie do peelingu enzymatycznego, jednakże w jego przypadku główną rolę w składzie odgrywają nie enzymy, a kwasy. Peeling kwasowy jest bardzo prosty w użyciu. Nie zawiera żadnych drobinek, tak więc zawsze bez trudu można go spłukać.