krem przeciwzmarszczkowy

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

Krem na zmarszczki to absolutna podstawa w pielęgnacji skóry dojrzałej. Wraz z biegiem czasu traci ona jędrność, elastyczność i możliwość efektywnego odżywiania komórek i ich regeneracji. Istotne znaczenie mają także czynniki środowiskowe, szczególnie niewłaściwa pielęgnacja. W związku z tym należy zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków, które wspierają regenerację skóry i zapewniają ogólną poprawę jej kondycji. Wybierając krem przeciwzmarszczkowy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak działa?

Krem przeciwzmarszczkowy to specjalistyczny preparat kosmetyczny, który zawiera starannie dobrane składniki aktywne działające na skórę na wielu poziomach. Przede wszystkim zwiększa jej poziom nawilżenia i przeciwdziała utracie wody. Wygładza istniejące zmarszczki, ale też przeciwdziała powstawaniu kolejnych. Ponadto wykazuje właściwości regenerujące, odżywcze i uelastyczniające.

krem przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy – co zawiera?

Za skuteczność preparatów anty aging odpowiada przede wszystkim ich skład. Celem działania produktów przeciwzmarszczkowych jest działanie:

  • nawilżające i antyoksydacyjne, za które odpowiadają między innymi: skwalan, kwas hialuronowy, witamina E i C, niacynamid, koenzym Q10,
  • regenerujące, za które odpowiada np. retinol,
  • spłycanie i wygładzanie zmarszczek,
  • wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry z zewnątrz, za co odpowiadają między innymi: retinoidy, komórki macierzyste, witamina A, peptydy i ceramidy.

Krem należy dobierać do konkretnych potrzeb skóry, uwzględniając także jej aktualny skład i własny wiek, które mają istotny wpływ na przebieg terapii.