Kolczyk w wardze- jak się wykonuje przebicie?

Piercing stał się jedną z najpopularniejszych form ozdabiania ciała. W ten sposób można nie tylko podkreślić swoją indywidualność, ale także i wyjątkowy charakter. Zarówno kobiety jak i obecnie mężczyźni chętnie decydują się na lip piercing czyli popularny kolczyk w wardze. Jak wykonuje się przebicie?

Kolczyk w wardze- jak się go robi?

Wiele osób zastanawia się jak wygląda przekłucie wargi. Oczywiście używa się do tego odpowiednich narzędzi, a także niezbędne są kolczyki do wargi w odpowiednim kształcie. Piercer w pierwszej kolejności wyznacza miejsce przekucia, a następnie aplikuje miejscowe znieczulenie. Kolejnym krokiem jest schwytanie wargi przy pomocy specjalnych kleszczy, wykonuje on przebicie igłą iniekcyjną lub wenflonem. Wówczas do jednego końca rurki z igłą wkłada kolczyk i przeciąga go przez wykonane przekłucie. Warto zaznaczyć, że profesjonalne salony piercingu wymagają przed zabiegiem, by klienci wypełnili ankietę odnośnie swojego stanu zdrowia.

Czy lip piercing boli?

Kolczyki w wardze są popularną ozdobą, jednak wiele osób przed ich wykonaniem zastanawia się jak bolesny jest ten zabieg. Warto podkreślić, że każda osoba ma inny próg bólu i z pewnością będzie odczuwała przekłucie mniej lub bardziej boleśnie. Niemniej jednak zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, więc teoretycznie nie powinien być bolesny, jednak moment wkłucia z pewnością jest odczuwalny. Kolczyk na wardze może również pobolewać przez kilka dni po wykonaniu lip piercingu, a sama warga może być lekko opuchnięta i tkliwa.