trądzik

Skuteczne składniki w kosmetykach na trądzik

Wysypki na twarzy to problem, z którym boryka się wiele dziewcząt. Wpływa to na samoocenę i nastrój, dlatego należy się tym natychmiast zająć. Powiedzmy sobie szczerze, że trądziku i pryszczy nie da się wyleczyć szybko, potrzebna jest długotrwała, kompleksowa kuracja dostosowana do specyfiki skóry. Jest to jedyny sposób, aby trwale zapomnieć o trądziku, a nie uzyskać tymczasowe rezultaty.

Co pomaga w walce z trądzikiem?

Pielęgnacyjne kosmetyki na trądzik zawierają specjalne kompleksy przeznaczone dla skóry problematycznej. Zajmują się one pierwotną przyczyną, zamiast tymczasowo maskować wady.

Maść na trądzik rozbija silne połączenia między martwymi komórkami, w których znajdują się zanieczyszczenia i korki łojowe, a następnie je usuwają. Pory stają się bardziej przejrzyste, a stare blizny potrądzikowe jaśniejsze.

Kwas azelainowy na trądzik biały i podskórny

Konkretne działanie tego składnika nie jest jeszcze w pełni poznane, ale wiadomo, że jest bezpieczny i doskonale sprawdza się w następujących obszarach:

  • nierównomierna cera;
  • likwidacja zaczerwienień;
  • tłumienie stanów zapalnych, rozprzestrzeniania się podskórnych i białych krostek.

Kwas azelainowy jest o tyle dobry, że jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. To właśnie ona pomaga pozbyć się trądziku i trądziku różowatego. Po zastosowaniu produktów z tym kwasem cera staje się zdrowsza, a po kursie stosowania nie pozostają żadne blizny lub bliznowce. Ma on łagodniejszy wpływ na problem, gdy jest częścią produktów do pielęgnacji domu, ponieważ jest tam zawarty w niewielkich ilościach. Występowanie skutków ubocznych jest zminimalizowane.