cremobaza 30

Kremy z mocznikiem – pomoc w szorstkiej skórze

Na rynku dostępna jest cała masa produktów z zawartością mocznika. Możemy zakupić kremy, toniki, balsamy do ciała, a nawet szampony do włosów, w których składzie znajdziemy różne stężenia aktywnej substancji. Skąd bierze się tak duża popularność kosmetyków z zawartością mocznika?

Urea – substancja działająca cuda

Mocznik, znany również pod nazwą „urea”, to substancja chemiczna określana inaczej jako diamid kwasu węglowego. Stanowi on jedynie 1% naskórka, jednak jego utrata może powodować nadmierną szorstkość i suchość. Mocznik znany jest z szeregu dobroczynnych właściwości, jakie wykorzystuje się w kosmetyce. Należy do grupy humektantów, czyli produktów o dużej zdolności pochłaniania wody. Jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie skóry. Kosmetyki zawierające mocznik posiadają wspaniałą właściwość, którą jest tworzenie bariery zabezpieczającej wydostawanie się wody z głębokich warstw skóry.

Prozdrowotne właściwości mocznika

Urea jako substancja aktywna stosowana jest nie tylko w kosmetyce estetycznej. Dzięki silnym właściwościom złuszczającym mocznik wpływa na szybsze gojenie się ran, działa znieczulająco, zmniejszając stan zapalny i regenerując skórę w przypadku chorób atopowych.

cremobaza 30

Produkty z dużą zawartością mocznika

W codziennej pielęgnacji wielu trudności przysparzają nam wysuszone obszary skóry. Najczęściej są to zrogowaciałe łokcie, kolana, pękające pięty, suche dłonie i stopy. Z ogromu ilości dostępnych na rynku kosmetyków z zawartością mocznika możemy wybierać do woli. Jednym z produktów, który może okazać się ogromną pomocą w codziennej pielęgnacji suchych miejsc, jest kosmetyk o nazwie Cremobaza. Zawartość mocznika w kremie może być różna. W zależności od problemu, z jakim się borykamy, możemy wybrać coś dla siebie. Cremobaza 30% przyda się w codziennej pielęgnacji suchej skóry dłoni, stóp, łokci. Jest kremem zmiękczającym, o właściwościach silnie nawilżających. Jeśli natomiast potrzebujemy silniejszego stężenia substancji aktywnej, możemy wybrać produkt o nazwie Cremobaza 50%. Jest on szczególnie polecany na odciski, popękane pięty, modzele na stopach.

Wybierając produkty z mocznikiem, możemy wspomóc regenerację i nawilżenie naszej skóry. Dlatego też tak wiele osób docenia tę dobroczynną substancję, którą jest urea zawarta w kosmetykach.