krem na rozstępy

Jak wybrać krem na rozstępy?

Rozstępy to charakterystyczne zmiany skórne, które powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry. Efektem tego jest pękanie włókien kolagenowych i widoczne na powierzchni skóry wklęsłe, podłużne paski. Początkowo mają kolor czerwony lub fioletowy. Po kilku miesiącach zaczynają się utrwalać i zmieniać barwę na perłowobiałą. Zanim jednak utrwalą się na stałe, warto pielęgnować skórę za pomocą specjalnych kosmetyków, aby wzmocnić regenerację skóry i zniwelować zmiany. W tym celu warto stosować krem na rozstępy.

Krem na rozstępy – szybkie działanie, wysoka skuteczność

Krem na rozstępy jest najskuteczniejszy w pierwszej fazie ich rozwoju, kiedy zmiany są jeszcze świeże i podatne na działanie zewnętrznych substancji aktywnych. W związku z tym kremy zawierają silnie nawilżające i regenerujące składniki, w tym takie jak:

  • masło shea,
  • olej bawełniany,
  • kolagen,
  • proteiny.

Aby preparat przyniósł poprawę kondycji skóry, należy go stosować regularnie, najlepiej kilka razy w ciągu dnia na oczyszczoną i suchą skórę. Aplikację można połączyć z delikatnym masażem skóry, który zwiększy wchłanianie składników aktywnych.

krem na rozstępy

Rozstępy- problem, który dotyczy nie tylko kobiet

Wbrew pozorom rozstępy pojawiają się nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn, choć u każdej z płci czynniki ich powstawania mogą być inne. U kobiet tworzą się najczęściej z powodu ciąży, kiedy skóra jest znacznie rozciągnięta i pojawiają się dodatkowe kilogramy. U mężczyzn – najczęściej jako konsekwencja gwałtownego wzrostu w okresie dorastania lub szybkiego rozrostu tkanki mięśniowej. Mogą się zatem różnić miejsca ich powstawania.