Continuous piercing – co to jest i jak go nosić?

Piercing to jedna z najpopularniejszych ozdób ciała. Oprócz standardowego przekłucia uszu jest jeszcze wiele możliwości, takich jak nos, brwi, brzuch czy nawet język. Do każdego przekłucia przeznaczone są odpowiednie kolczyki, a jednym z najbardziej uniwersalnych jest continuous. Czym charakteryzuje się ten rodzaj biżuterii i jak poprawnie go zakładać? 

Continuous piercing – co to za rodzaj kolczyka?

Kolczyki continuous zyskały swoją popularność dzięki nietypowemu rozwiązaniu. Zamiast standardowego zapięcia kulkowego te kolczyki mają tylko małą przerwę po jednej stronie. Kiedy kolczyk jest założony, to ta mała szczelina jest praktycznie niewidoczna i biżuteria wygląda na nieprzerwaną – stąd właśnie jej nazwa. Taki sposób zakładania sprawia, że kolczyk wygląda gładko i elegancko, a na dodatek jest przyjemniejszy w noszeniu. Ten efekt wygląda szczególnie dobrze przy kolczykach continuous w kształcie koła, ale można zdecydować się także na gwiazdki, serca czy inne fantazyjne wzory. Kolczyki mogą być wykonane ze srebra lub złota, ale równie popularne są te ze stali chirurgicznej czy innych tworzyw sztucznych. 

Kolczyki continuous – jak je założyć?

Continuous to jeden z najwygodniejszych rodzajów kolczyków, jednak na początku jego zakładanie może wydawać się nieco skomplikowane. Aby zrobić to poprawnie i nie uszkodzić kolczyka trzeba delikatnie odgiąć oba końce biżuterii w przeciwne strony. Kiedy szczelina jest już wystarczająco duża, wtedy kolczyk należy włożyć do dziurki i odgiąć go do pierwotnej pozycji. Dzięki temu continuous piercing wygląda na nieprzerwany i robi niezwykłe wrażenie.