Nostril piercing – oryginalna ozdoba nosa

W nazewnictwie piercingowym łatwo się pogubić. Czym zatem jest nostril piercing? Czy zrobienie go boli oraz, czy długo się goi? Sprawdźmy to!

Rodzaj przekłucia

Nostril piercing to nic innego, jak zabieg przekłucia płatka nosa. Jego nazwa wzięła się z języka angielskiego, w którym nostril oznacza właśnie nozdrze. Można go wykonać po obu stronach, zarówno wyżej jak i niżej, wszystko zależy od naszych preferencji. Procedura wykonywana przez doświadczoną osobę zwykle trwa do kilkunastu sekund, a także jest mniej bolesna. Jednakże, ze względu na to, że podczas zabiegu uszkadzane są kanaliki łzowe, może dojść do mimowolnego łzawienia. 

Pielęgnacja wkłucia

Tego rodzaju przekłucie goi się około 3 miesiące, pod warunkiem, że zadbamy o właściwą pielęgnację kolczyka. Powinno się ją przeprowadzać minimum dwa razy dziennie, poprzez delikatne oczyszczenie wrażliwej okolicy patyczkiem kosmetycznym, nasączonym płynem dezynfekującym (np. Octeniseptem). Zaczerwienienie świeżo przekłutego miejsca powinno zniknąć w ciągu kilku dni. Nostril kolczyk nie należy wyjmować przez minimum 1,5 miesiąca. Również przez ten okres unikaj stosowania kosmetyków w tym miejscu. W razie pojawienia się kataru, przy dmuchaniu nosa należy ułożyć ręce w taki sposób, aby chusteczka została ściągnięta jak najbardziej poziomo, a nie klasycznie w dół, co powinno zapobiec niepożądanemu ściągnięciu się kolczyka. Pamiętaj, że jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenia, niezwłocznie skontaktuj się z osobą, która wykonywała Twój zabieg.