Jaki kolczyk wybrać do przekłucia? Sekrety clickera

Kolczyk clicker to bardzo dobry wybór, głównie ze względu na wygodę. Clickery stały się bardzo popularne, co przekłada się na duże zainteresowanie tym typem kolczyka u osób z piercingiem.

Czym jest clicker?

Clicker to kolczyk, który może ozdabiać różne przekłucia (jakie konkretnie – o tym za chwilę), o kształcie koła, ale z możliwością łatwego otworzenia i zamknięcia go. Słychać wtedy charakterystyczne kliknięcie – od tego właśnie wzięła się nazwa.

Do jakich przekłuć nadaje się clicker?

Ze względu na łatwość użytkowania, clickery doskonale sprawdzają się jako biżuteria do nosa. Nostril i septum wyglądają obłędnie ze wspomnianym kolczykiem. Jeżeli ktoś posiada podwójne przekłucie w płatku nosa (czyli double nostril), koniecznie powinien wymienić błyskotki na clickery – w ten sposób uzyska prosty, ale elegancki efekt.

Kolejnymi typami przekłuć, do których clickery pasują się idealnie to:

  • helix (wszystkie rodzaje: forward, upper, mid, low),
  • conch,
  • klasyczne lobe (jak również podwójne, potrójne i poczwórne),
  • bez wątpliwości daith,
  • opcjonalnie tragus,
  • nipple piercing,
  • różne przekłucia intymne.

Różne clickery

Jak w przypadku każdej innej biżuterii, tak i clickery różnią się między sobą. Podstawową kategorią, ze względu na którą się je rozróżnia, to oczywiście materiał, z jakiego są wykonane (złote, tytanowe itd.). Ważną cechą jest też rozmiar – należy dobrać kolczyk do wielkości przekłucia, aby nie nabawić się problemów (tak samo trzeba postępować przy wybieraniu innych kolczyków do przekłuć). Clickery są także zróżnicowane pod względem koloru lub zdobnictwa.

Dla kogo?

Dla każdego, kto ma przekłucia! Clicker piercing zawsze wygląda wyjątkowo, a kompozycje z clickerami prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie.