Jak szampony Davines nawilżają włosy?

Suche włosy to koszmar wielu kobiet. Na rynku można znaleźć wiele szamponów, które – w mniej lub w bardziej skuteczny sposób – nawilżają włosy. Jednym z nich jest szampon Davines, który został stworzony właśnie dla takich włosów. Co ważne – nosi on nazwę Momo i posiada w swoim składzie ekstrakt z melona.

Jak nawilża szampon do włosów?

W przypadku firmy Davines szampon Momo działa mniej więcej tak, jak większość analogicznych produktów do nawilżania włosów. Składa się on z wielu różnych substancji czynnych, które nie tylko są źródłem wody dla włosów, ale przede wszystkim wzmacniają je poprzez zwiększoną podaż różnych substancji odżywczych. Mowa tu zwłaszcza o mikro i makroelementach, które najczęściej występują w wodzie. Na tym jednak nie koniec, gdyż nawilżające szampony Davines w pewien sposób blokują pory we włosach, dzięki czemu woda nadal w nich pozostaje. Co ważne – zjawisko to dotyczy zarówno włosów, jak i skóry, wewnątrz której są one osadzone.

Momo – hit czy kit?

Szampon Davines Momo to produkt, który ma nawilżać włosy. Trzeba przyznać, że jego skład jak najbardziej za tym przemawia. Warto też dodać kilka słów o wspomnianym już wcześniej ekstrakcie z melona, który jest niezwykle bogaty w witaminę C. Dzięki temu – w przeciwieństwie do wielu innych, alternatywnych rozwiązań – szampon marki Davines jest też naturalnym środkiem opóźniającym procesy starzenia się skóry.

Podsumowując, sam fakt nawilżania włosów jest bardzo charakterystyczny dla nowoczesnych szamponów. Niemniej obecność ekstraktu z melona znacznie poprawia ich właściwości antyoksydacyjne.