Jak używać wosku Yankee Candle?

Świece Yankee Candle to produkt zapachowy cieszący się ogromną popularnością. Wysoka jakość i unikalne kompozycje aromatów sprawiają, że jest chętnie wybierany przez wiele osób. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy użytkowanie takich elementów nie jest trudniejsze niż korzystanie ze świeczek. Co warto wiedzieć na ten temat i jak prawidłowo używać wosku?

Jak działa wosk zapachowy?

Elementy z tej kategorii to niewielkie kawałki parafinowego wosku nasączone kompozycją olejków eterycznych. Posiadają kształt tartaletek, mogą być jednak kruszone i łamane na mniejsze fragmenty. Aby zacząć korzystać z wosku, należy podgrzać go w specjalnym kominku. Ulegając topnieniu, będzie on uwalniał aromat. W tym celu wykorzystywać można różnego rodzaju kominki ceramiczne. W misie akcesorium umieszcza się wosk, a pod nią zapalony podgrzewacz. Należy pamiętać o tym, aby nie zostawiać działającego kominka w pomieszczeniu bez nadzoru. Warto upewnić się również, że w danym modelu misa znajduje się w odpowiedniej odległości od świeczki. W zbyt niskim domku mogłoby bowiem dojść do przypalenia.

Dlaczego warto wybrać aromatyczny wosk?

Woski cenione są przez wiele osób. W kominkach do aromaterapii można rozprowadzać również olejki eteryczne z wodą. Wymagają one jednak szczególnego nadzoru. Ryzyko przypalenia i pęknięcia w przypadku wosku jest o wiele mniejsze. Przewaga tego produktu nad świecami to z kolei możliwość łączenia różnych zapachów. Korzystając z tego typu akcesoriów należy zawsze zachowywać szczególną ostrożność.