Korzyści dla skóry zamknięte w małej butelce – o zaletach stosowania serum do twarzy

Pielęgnacja cery ma różne oblicza. W zależności od preferencji oraz kondycji skóry stosuje się różne kosmetyki, mające wspomóc jej regenerację, nawilżyć, rozjaśnić lub wesprzeć walkę z niedoskonałościami. Co oferują sera marki The Ordinary? Dla kogo są przeznaczone?

Jak udoskonalić pielęgnację twarzy? Serum do twarzy The Ordinary ma na to sposób

Wraz z opanowaniem podstaw pielęgnacji skóry twarzy, przychodzi chęć na dodanie do niej czegoś, co wyniesie ją na wyższy poziom. Idealnym sposobem na to jest włączenie do codziennych rytuałów serum The Ordinary. Naturalny, prosty skład, spora wydajność i łatwość stosowania to tylko niektóre korzyści stosowania kosmetyku zamkniętego w małej buteleczce. W zależności od potrzeb skóry wyróżnić można m.in.:

  • serum peptydowe,
  • serum z witaminą C i alfa arbutyną,
  • serum z kwasem hialuronowym i witaminą B5,
  • serum z witaminą B3 i cynkiem.

Stosowane przed nałożeniem kremu pomagają wydobyć z niego jak najwięcej składników aktywnych. W zależności od konsystencji (żelowa, oleista, kremowa, wodnista) mogą okazać się również dobrą bazą pod makijaż.

W każdym wieku

Stwierdzenie, że stosowanie serum do twarzy odpowiada tylko wymaganiom skóry dojrzałej, jest błędne. W zależności od rodzaju kosmetyku, serum można z powodzeniem stosować także na młodej cerze, wspomagając działanie innych produktów.

Sera do twarzy zazwyczaj zawierają składniki naturalnie występujące w organizmie (np. The Ordinary serum nawilżające z kwasem hialuronowym 2% i witaminą B5), dzięki czemu skóra otrzymuje to, co naturalne, bez zbędnych dodatków i wypełniaczy. Takim produktem można z łatwością zmniejszyć powstające zmarszczki, rozjaśnić cerę, wspomóc niwelowanie zaskórników i wyprysków lub nawilżyć naskórek.

Wielozadaniowość serów do twarzy sprawia, że sięga po nie coraz więcej osób – bez względu na typ cery i wiek.