zestaw pędzli do makijażu

Jaki zestaw pędzli do makijażu wybrać?

Mało jest kobiet, które przynajmniej raz na jakiś czas nie wykonują makijażu. Niezależnie od tego, czy jest to makijaż codzienny, czy wieczorowy, w kosmetyczce powinny znaleźć się odpowiednie akcesoria. Na rynku dostępne są zestawy pędzli do makijażu różnej wielkości i w rozmaitych cenach. Jak wybrać najlepszy?

Jakie pędzle powinny znaleźć się w zestawie?

Każda z pań ma inne potrzeby i lubi inny rodzaj makijażu. Panie, które zajmują się nim profesjonalnie, będą oczywiście potrzebowały bardziej rozbudowanego zestawu niż kobiety wykonujące jedynie makijaż codzienny. Podstawowy zestaw pędzli do makijażu powinien zawierać pędzle do podkładu, pudru, konturowania, brwi i pędzelek do cieni. Dla kobiet malujących się na różne okazje polecane są zestawy zawierające również pędzle do różu, rozświetlacza, korektora, ust i eyelinera. Powinno się w nich znajdować kilka pędzelków do cieni.

Na co zwrócić uwagę wybierając pędzle do makijażu?

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi powinno się kierować wybierając zestaw pędzli do makijażu. Są to:

zestaw pędzli do makijażu
  • wygląd opakowania – pędzle zapakowane w etui są zabezpieczone przed kurzem i wyglądają lepiej niż te w plastikowych opakowaniach,
  • cena – czasami warto zainwestować w droższe pędzle lepszej jakości, które nie zniszczą się szybko,
  • włosie – może być syntetyczne lub naturalne; syntetyczne pędzle pochłaniają mniej produktu i są łatwiejsze w pielęgnacji, lecz mogą podrażnić skórę niektórych osób, natomiast naturalne są bardziej delikatne i miękkie, ale pochłaniają więcej produktu i są trudniejsze do domycia.

Najważniejszy jest wybór zestawu składającego się z pędzli, które faktycznie będą używane i posłużą przez długi czas.