Czy czerwona sukienka to dobry wybór na wesele?

Wybór koloru sukienki na wesele budzi niemalże tyle samo emocji, co sama uroczystość. Dzieje się tak dlatego, że wokół kolorystyki mody weselnej narosło sporo mitów i przekonań na temat tego, co wypada włożyć, a co nie. Oczywiście tradycyjnie biel to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Z kolei czerń absolutnie odpada, bo kojarzy się raczej ze smutnymi uroczystościami, takimi jak pogrzeb. Jak zatem ma się legenda czerwonej sukienki? Czy wypada bawić się na weselu w sukni w tym kolorze?

Czy czerwona sukienka na wesele to dobry wybór?

Osobom, którym bliskie są nieco oderwane od rzeczywistości konwenanse, pomysł włożenia na czyjeś wesele sukienki w kolorze czerwonym, wydaje się co najmniej osobliwy. Dlaczego? Powody są dwa, chociaż tak właściwie oba się na siebie nakładają. 

Pierwszym powodem, dla którego włożenie czerwonej sukienki przez niektóre osoby jest nieakceptowalne, jest taki, że czerwień jako kolor niesamowicie seksowny i zmysłowy, odciąga uwagę od panny młodej, która powinna być gwiazdą wieczoru, na rzecz pani noszącej kreację w kolorze krwistej czerwieni. 

Cóż, czerwień rzeczywiście przyciąga uwagę, co nie oznacza, że wszyscy obecni na imprezie mężczyźni staną w szranki o serce damy w czerwonej sukni. Drugi powód, nieco powiązany z niezwykłą mocą czerwonej tkaniny jest taki, że przesądy mówią o rychłej zdradzie jednego z małżonków, jeśli na ich uroczystości pojawi się kobieta w czerwonej sukience. Oczywiście są to wyłącznie przesądy, które nijak mają się do rzeczywistości. 

Jak wybrać czerwoną sukienkę na wesele?

Kiedy już uporamy się z utrudniającymi życie konwenansami i nie zważając na krzywe spojrzenie przesądnych ciotek zdecydujemy się na czerwoną sukienkę na wesele, warto rozsądnie i przemyślanie zaprojektować całą stylizację. Czerwień sama w sobie jest ozdobą, dlatego dobrze byłoby gdyby sukienka w tym kolorze nie była zbyt zdobna lub wyzywająca. Warto wybrać klasyczną, kobiecą i prostą sukienkę i odpowiednio dopasować do nie resztę akcesoriów.  

Z uwagi na intensywność tej barwy, osoby które decydują się taką kreację, powinny zastanowić nie tylko nad tym, jak wybrać czerwoną sukienkę z tak licznych dostępnych modelów: https://intimiti.pl/czerwone-sukienki, ale także jak dobrać do niej dodatki. Warto postawić na skromną i subtelną biżuterię, która nie będzie przykuwała zbyt dużej uwagi. Do klasycznej czerwonej sukienki świetnym wyborem będzie także mała kopertowa torebka.