Ochrona włosów w trakcie i po koloryzacji – sposoby

Trwałe farbowanie włosów nie pozostaje bez wpływu na kondycję kosmyków. Silnie chemiczne substancje zawarte w farbach powodują powstawanie nieodwracalnych zmian w strukturze włosów, czego efektem jest ich zniszczenie i przesuszenie. Co można zrobić, żeby temu zapobiec, bez konieczności rezygnowania z koloryzacji?

Odbudowa mostów dwusiarczkowych

Istotnym elementem konstrukcji włosa są łańcuchy keratynowe, które łączą się ze sobą przy mocy mostów dwusiarczkowych. W trakcie inwazyjnych zabiegów, takich jak prostowanie włosów czy właśnie koloryzacja, mosty zostają uszkadzane, a następnie zrywają się. Efektem jest nadwrażliwość kosmyków, puszenie się, łamliwość, suchość, a także szorstkość i utrata blasku. Rozwiązaniem może być zaś zastosowanie w trakcie koloryzacji odpowiednich kosmetyków, które są w stanie odbudować mostki. Dobrym przykładem jest choćby Olaplex zestaw do farbowania włosów. Składa się on z kilku produktów, które zastosowane podczas koloryzacji nie tylko zapobiegają zrywaniu mostków, ale nawet przywracają ich dawną strukturę.

Pielęgnacja domowa – jakich produktów używać?

Zestaw kosmetyków Olaplex do koloryzacji należy stosować tylko w salonie fryzjerskim – zawierają silne substancje czynne, które muszą być bardzo dokładnie odmierzone. Chcąc zaś cieszyć się pięknym wyglądem włosów jak najdłużej, można kontynuować kurację w domu. Preparaty do stosowania w domu są łatwe w użyciu, intensywnie odżywiają i pomogą zachować trwałość koloru. W jaki sposób jeszcze można wesprzeć włosy w dojściu do siebie po koloryzacji? Znakomitym sposobem może być olejowanie przy użyciu np. oleju lnianego lub kokosowego. Poza tym, najlepiej unikać prostowania oraz suszenia kosmyków gorącym powietrzem suszarki, co również negatywnie wpływa ich strukturę.