Na czym polega manicure męski? Kiedy z niego skorzystać?

Mężczyźni najczęściej ograniczają swój manicure do przycinania paznokci. Jednak profesjonalny zabieg pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów. Kiedy warto udać się na manicure męski do gabinetu kosmetycznego?

Manicure nie tylko dla kobiet

Najczęściej zabieg jak manicure kojarzy się jako kobiecy, ponieważ zazwyczaj korzystają z niego panie. Stąd też mężczyźni często myślą, że polega on na malowaniu paznokci kolorowymi lakierami. Nic bardziej mylnego! Manicure może dać również bardzo naturalny efekt, który doskonale wygląda na męskich dłoniach.

Gabinety prowadzące manicure męski w Warszawie mogą zaproponować swoim klientom specjalne procedury opracowane właśnie z myślą o dłoniach mężczyzny, które każdego dnia narażone są na liczne niebezpieczeństwa, między innymi nadmierne przesuszenie skóry, uszkodzenia paznokci.

Na czym polega męski manicure?

Męski manicure to zabieg, który składa się z kilku następujących po sobie etapów. Jego efektem jest estetyczny wygląd dłoni, które są wypielęgnowane, wyglądają elegancko.

W skład zabiegu manicure męskiego wchodzą poniższe etapy:

– oczyszczenie skóry dłoni, na przykład przez wykonanie peelingu

– wykonanie maseczki na dłonie, która pozwala na poprawę wyglądu skóry i może wzmocnić paznokcie

– odsunięcie skórek narastających na paznokcie – wykorzystuje się płyny zmiękczające i patyczki

– opracowanie płytki paznokciowej, czyli jej odpowiednie przycięcie, wygładzenie

– nałożenie na dłonie kremu nawilżającego

Kiedy skorzystać z zabiegu męskiego manicure?

Najczęściej mężczyźni decydują się na zabieg manicure przed ważnymi wydarzeniami, na przykład przed ślubem. Są jednak i tacy, którzy korzystają z zabiegów systematycznie, aby zawsze cieszyć się atrakcyjnym wyglądem dłoni. To ważne także w wielu zawodach, gdzie zadbane dłonie pozytywnie świadczą o człowieku.

Zabiegi manicure męskiego w Warszawie to wydatek rozpoczynający się od około 40 złotych za podstawową procedurę. Dodatkowe usługi, na przykład wykonanie masek, to dodatkowy koszt. Z cennikami można zapoznać się bliżej na stronach internetowych gabinetów.