Przedłużanie paznokci z pomocą akrylożelu

Od pewnego czasu bardzo popularne jest zdobienie oraz przedłużanie paznokci za pomocą poliżelu. Zabiegi związane z upiększaniem wyglądu płytek paznokciowych można dziś wykonać nie tylko w gabinetach kosmetycznych, lecz także samodzielnie.

Przedłużanie paznokci za pomocą gotowych form?

Akrylożel jest powszechnie zwany poliżelem. Ten innowacyjny produkt łączy w właściwości akrylu oraz tradycyjnego żelu służącego do malowania paznokci. Do istotnych zalet polizelu można zaliczyć to, że jest bardzo twardy oraz wykazuje dostateczną przyczepność do paznokcia.

Dziś bardzo modne jest nakładanie poliżelu przy pomocy gotowych form, powszechnie dostępnych na rynku. Z ich pomocą nałożenie odpowiedniej porcji preparatu na paznokcie w celu ich przedłużenia jest bardzo proste. Poliżele można z powodzeniem stosować nie tylko na tradycyjnych formach papierowych, lecz także silikonowych.

Jak przygotować paznokcie do przedłużania poliżelem?

Zabieg związany z przedłużaniem paznokci z pomocą poliżelu składa się z kilku etapów. Na początek należy namoczyć dłonie w ciepłej wodzie, a następnie usunąć cienkie błonki narastające na poszczególne płytki. Jeżeli czynność ta nie zostanie wykonana poprawnie, to wówczas stylizacja może być nietrwała.

Po usunięciu skórek należy dokładnie zmatowić płytkę przy pomocy bloczka polerskiego, a później odtłuścić ją za pomocą odpowiedniego preparatu. W dalszej kolejności należy nakładać poliżel na
paznokcie, a następnie odczekać chwilkę, aż dobrze wyschnie.

Ostatnim krokiem jest nałożenie na płytki bazy pod żel i utwardzenie jej za pomocą specjalnej lampy. Zabieg ten przedłuży trwałość wykonanej stylizacji.