akcesoria manicure

Jakich akcesoriów do paznokci hybrydowych potrzebujesz?

Coraz więcej kobiet rezygnuje z tradycyjnych lakierów do paznokci, zamiast nich stosuje tak zwane hybrydy. Manicure wykonany przy ich użyciu efektownie błyszczy i wygląda nienagannie przez 2-3 tygodnie. Jakie akcesoria trzeba mieć, aby zrobić manicure hybrydowy w domowych warunkach?

Samodzielne robienie „hybryd”

Do trwałego pomalowania paznokci potrzebne są specjalne przybory do manicure hybrydowego. Oprócz pilników i patyczków do odsuwania skórek potrzebne są także inne akcesoria:
– bloczek polerski
– lampa UV
– baza
– lakier do paznokci
– top
– cleaner

Pierwszym krokiem powinno być usunięcie nieestetycznych skórek patyczkami lub specjalnymi cążkami, a także przygotowanie płytki paznokcia – należy ją spiłować do pożądanego kształtu, delikatnie zmatowić przy użyciu bloku polerskiego oraz odtłuścić używając cleanera. Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy. Następnie nakłada się lakier oraz top. Należy pamiętać, aby każdą warstwę lakieru utwardzać w lampie UV, w zależności od wybranego modelu może to trwać od 30 sekund do 2 minut. Istotną kwestią jest dbanie o staranną aplikację lakierów, warto dojechać do samych skórek, aby paznokcie jak najdłużej estetycznie się prezentowały. Ostatnim krokiem jest ponowne użycie cleanera. Warto kupować dobre jakościowo akcesoria do paznokci hybrydowych, ponieważ dzięki nim wykonanie manicure będzie łatwiejsze, a uzyskany efekt utrzyma się nawet przez trzy tygodnie.