Jak walczyć ze starzeniem się skóry?

Naukowcy posiadają dokładne dane na temat tego, kiedy skóra się starzeje, ale wcale nie oznacza to, że na przykład po 30-stych urodzinach trzeba szykować się na zmarszczki i nic tego nie zmieni. Z naturą można walczyć, a nawet z genami, trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać. Niewielkie modyfikacje w codziennym stylu życia sprawią, że opóźni się pojawienie się zmarszczek tak mocno, jak to tylko możliwe.

Kluczowa pielęgnacja

Bardzo ważne jest oczywiście to, żeby dbać o skórę. Na profilaktykę zmarszczek składa się wiele działań, także związanych z ogółem organizmu, jak unikanie stresu, wypoczynek czy zdrowa dieta. Nic jednak nie zastąpi pielęgnowania skóry twarzy, gdyż każdego dnia jest ona narażona na wiele szkodliwych czynników, takich jak wysuszanie i promieniowanie UV. Pierwszym, co należy jej zapewnić, jest odpowiednia porcja nawilżenia, gdyż to właśnie brak nawilżenia sprawia, że skóra traci elastyczność i zaczyna się starzeć. W młodym wieku to zupełnie wystarczy, by opóźnić pojawienie się zmarszczek. Potem zaś, kiedy już skóra jest dojrzała, trzeba sięgnąć po produkty przeciwzmarszczkowe. Odzyskać młodzieńczą elastyczność skóry pomogą na przykład produkty z linii Hagi Anti Aging, które, jak wskazują badania, są w stanie realnie usuwać zmarszczki.

Ochrona przeciwsłoneczna

Słońce mocniej niż cokolwiek innego negatywnie oddziałuje na skórę i powoduje jej szybkie starzenie, wysuszając ją i osłabiając wiązania kolagenowe odpowiedzialne za jej jędrność. Gdy chce się temu przeciwdziałać, trzeba używać kosmetyków z filtrami UV – każdego dnia